שופטי בית המשפט המחוזי בבאר-שבע, נתן זלוצ'ובר, דניאל בן טולילה וטל לחיאני שוהם, הרשיעו היום (ה') את דקל ששונקר בן ה- 34, תושב דימונה, בביצוע חמש עבירות אונס, בעבירת אינוס קטינה, במספר עבירות של מעשה מגונה, מעשה מגונה במירמה, ניסיון למעשה מגונה בכוח, מעשה העלול להפיץ מחלה ושלוש עבירות של ניסיון למעשה העלול להפיץ מחלה.
1 צפייה בגלריה
החשוד דקל ששונקר
החשוד דקל ששונקר
דקל ששונקר
(צילום: דוברות המשטרה)

תזכורת: בשלהי חודש דצמבר 2021 הגישה פרקליטות מחוז הדרום לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד דקל ששונקר בגין שבעה אישומים ביחס לשבע נשים. לגבי שש מהן יוחסו לו בכתב האישום עבירות של מעשה העלול להפיץ מחלה ואונס וכן עבירות נוספות של מעשים מגונים וקבלת דבר במירמה.
לפי כתב האישום, בין השנים 2021-2013 הכיר דקל ששונקר את הנשים המתלוננות, כשאחת מהן היתה קטינה בת 13 בשנת 2013 וחלקן היו בעלות צרכים מיוחדים. על פי הנטען בכתב האישום הוא הכיר את אותן נשים בדרכים שונות, בין היתר דרך הרשתות החברתיות ומכרים משותפים.
בחלק מהמקרים הוא נהג לאתר נשים שנזקקו לעזרה והציג בפניהן מצג שווא לפיו יש בכוונתו לסייע להן מבחינה כלכלית ורגשית. בכתב האישום גם נטען, כי ששונקר התחזה בין השאר למתמחה במשפטים העוסק בתחום הרשלנות הרפואית, למטפל רגשי ולמדריך קרב מגע. לאחר שרכש את אמונן, כך נטען בכתב האישום הוא נהג להיפגש עם אותן נשים וביצע בהן עבירות מין חמורות, חרף התנגדותן ותחינותיהן כי יחדול ממעשיו.
בכתב האישום גם עלה החשש, כי ששונקר הדביק את קורבנותיו בנגיף האיידס בהיותו נשא של הנגיף. בהכרעת הדין היום זיכה בית המשפט את דקל ששונקר מביצוע עבירה של הפצת מחלה מסכנת חיים וזאת מחמת הספק אם יחסי המין היו מוגנים.
לאחר ששמע את המתלוננות, קבע בית המשפט כי הוא רוחש אמון לגרסאותיהן ומעניק להן את מלוא המשקל. מנגד דחו השופטים את גרסתו של הנאשם מכל וכל וקבעו בהכרעת הדין, כי דקל ששונקר פעל באופן שיטתי לאתר נשים מוחלשות תוך שהוא הציג עצמו כמשפטן, מדריך קרב מגע, מטפל רגשי או מי שבידו לסייע להן כלכלית.

"לא בחל בכל דרך"


"חרף רצונו של הנאשם ללמד על עצמו כאדם פשוט", ציינו השופטים בהכרעת הדין, "הסובל מחולאים רבים, העובד למחייתו ומבקש לסייע לזולת ככל שידו משגת, בפועל מדובר בנאשם מתוחכם, חד לשון, מניפולטיבי שלא בחל בשום דרך לצורך מימוש מאווייו המיניים.
"הנאשם פעל, שלא לומר 'עבד', במשך תקופה באיתור מתלוננות מוחלשות דרך פרסומים ברשתות החברתיות, בעיקר באמצעות הפייסבוק, ומשאלו נמצאו, הפעיל עליהן מניפולציות תוך שימוש ציני במצגי שווא, ניצול ציני של מצוקתן והכל תוך התעלמות מרצונן ובלבד שיהא בכך כדי ליצור עבורו הזדמנויות להימצא ביחידות עם מי מהמתלוננות ותוך כך לפגוע בהן".
כאמור, ששונקר היה נשא של נגיף האיידס, אך בהכרעת הדין נקבע כי לא נמצאו ראיות לכך שמי מהמתלוננות נגדו נדבקה במחלה. עם זאת, הוא הורשע בעבירה של מעשה העלול להפיץ מחלה ביחס למתלוננת הקטינה ובעבירה של ניסיון להפצת מחלה ביחס לשלוש נשים אחרות.

קראו גם:

בתום הדיון ציינה עו"ד מורן גז מפרקליטות מחוז דרום, שניהלה את התיק, כי "בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות לפיה הנאשם פעל באופן שיטתי להפצת המחלה תוך ביצוע עבירות מין קשות במתלוננות. מדובר במתלוננות שרובן מוחלשות כלכלית ונפשית ואחת מהן אף היתה קטינה במועד ביצוע העבירות בה.
"במקרה זה, מלבד ההתמודדות עם השלכות האונס, נאלצו המתלוננות להתמודד גם עם החשש כי הן נושאות את נגיף האיידס בעקבות מעשיו של הנאשם. בית המשפט השמיע היום את קולן של המתלוננות שלא פעם קולן לא נשמע. אני תקווה שהכרעת הדין תסייע למתלוננות להתחיל ולשקם את חייהן".
גזר הדין יינתן במועד מאוחר יותר לאחר שהתיק נדחה לשמיעת הטיעונים לעונש.