הפרקליטות הגישה היום (חמישי) ארבעה כתבי אישום נגד 16 נאשמים מהפזורה הבדואית, בהם שלושה נערים בני כ-17, בגין התפרעויות והפרות סדר בעקבות הנטיעות בנגב.
בבקשות המעצר ציינה הפרקליטות, כי מסוכנותם של הנאשמים מתעצמת נוכח נסיבות ביצוען של המעשים, בשעה שכוחות המשטרה פרושים ברחבי הנגב, מתמודדים עם התפרעויות ועם הפרות סדר המוניות, חסימות כבישים ויידויי אבנים.
1 צפייה בגלריה
ההתפרעויות בשגב שלום
ההתפרעויות בשגב שלום
כוחות הביטחון בהתפרעויות בשגב שלום
(צילום: דוברות המשטרה)
קראו גם:
האישומים מתייחסים לתקרית שאירעה בתאריך 11.1.2022. בעקבות עבודות נטיעה של עצים שבוצעו במקומות שונים בנגב על ידי קק"ל, התפתחו הפרות סדר רבות והפגנות אלימות ברחבי הנגב בתגובה לנטיעות. כוחות רבים של משטרה הגיעו למקום על מנת לאבטח את עבודת הנטיעות, את כלי העבודה ואת העובדים, וכן על מנת למנוע כניסה של מתפרעים לשטחי העבודה במטרה להפריע לעבודת הנטיעות ולדאוג כי צירי התנועה הראשיים יישארו פתוחים ובטוחים לנסיעה.
על פי כתבי האישום שהוגשו, הנאשמים, חלקם רעולי פנים, השתתפו בהתפרעויות סמוך לעבודות נטיעה בצמתים שונים בכביש 31 וליד שגב שלום, ויידו אבנים לעבר ניידות משטרה ושוטרים. כמו כן, חלק מהנאשמים הבעירו צמיגים וחסמו את צירי התנועה.
בין היתר, המתפרעים רצו לכיוון רכבים של אזרחים שנאלצו לעצור בעקבות חסימות, קפצו על רכבם וזרקו אבנים גדולות.
כתבי האישום מייחסים לנאשמים, כל אחד לפי חלקו, ביצוע עבירות של התפרעות, הפרעה לשוטר בנסיבות מחמירות, מעשי פזיזות ורשלנות ועוד. כמו כן ביקשה הפרקליטות לעצור את הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם. "מעשיהם מלמדים על מסוכנותם, על תעוזתם, על היעדר מורא החוק, ועל העדר אפשרות לתת בהם את האמון הדרוש לצורך שחרורם לחלופת מעצר", צוין בבקשת המעצר.
מהמשטרה נמסר כי צפויים כתבי אישום נוספים.
כל העדכונים - חדשות באר שבע והנגב