בחודשים האחרונים עלו שורה של הצעות כיצד לבלום את הפשיעה והאלימות המתגברים ברחבי הנגב ובאילו דרכים לעצור את התדרדרות במצב הביטחון האישי של התושבים.
בין ההצעות: הגדלת כוח האדם במשטרה, חקיקת חוקים להחמרה בענישה, שימוש באמצעים אלקטרוניים לזיהוי פורעי חוק ועד להצעה להכניס את השב"כ לישובים במגזר.
1 צפייה בגלריה
שוטר מחסום
שוטר מחסום
מחסום
(צילום המחשה: דוברות המשטרה)
חבר האופוזיציה בעיריית באר-שבע ויו"ר הוועדה לביקורת, משה ינאי, העלה הצעה מיוחדת משלו להילחם בפשיעה, אותה הציג במליאה לראש העירייה רוביק דנילוביץ' ולחברי המועצה. הצעתו: להציב שומרים ומאבטחים בכל כניסות העיר וכל רכב שנכנס לצלם ולתעד אותו ואת יושביו כולל פרטים מזהים.
"אם רוצים להתריע את העבריינים ולהילחם בתופעה, חייבים שתהיה ביקורת בכניסות לעיר. יש שבע כניסות לבאר-שבע, אני מציע להציב שוטרים, אנשי פיקוח ומתנדבי משמר הגבול, כל מי שנכנס לצלם אותו ואת הרכב וגם את תעודת הזהות שלו. זו הרתעה שצריך לעשות באופן מידי לנוכח האלימות נגד האזרחים".
קראו גם:
לשאלה האם הוא לא חושב שצעד זה פוגע בפרטיות של אנשים, אומר ינאי :"ממש לא, זה נועד להגן על תושבים, ברגע שאותו אדם זומם לעשות צרות ולנהוג באלימות הוא יחשוב עשר פעמים לפני שהוא יבצע את זממו, כי הוא יודע שהוא מתועד ויגיעו אליו". הצעתו של משה ינאי לא זכתה להתלהבות מצד חברי המליאה אולם הוא עדיין מצפה שישקלו אותה בחיוב.