אמש (ראשון) במהלך בדיקה שגרתית של צוות התנועה של המשטרה, נעצר רכב לבדיקה בכניסה למרכז ביג בבאר שבע. בעת בדיקת היושבים נפתחה דלת הנוסעים, ממנה יצא אדם והחל במנוסה. לאחר מרדף רגלי נעצר החשוד על ידי צוות היס"מ שהיה פרוס בשטח. לאחר בדיקה וזיהוי נמצא כי הנהג נוהג ללא רישיון, אותו מעולם לא הוציא. במקביל בוצעו שני מעצרים נוספים על ידי משטרת התנועה והיס"מ על שאר נוסעי הרכב.
(צילום: דוברות המשטרה)
עוד באותו היום, בעת ביצוע אכיפה במתחם "ביג" על ידי צוות התנועה, אותר תושב תל שבע נוהג על רכב החשוד כגנוב. הנהג עוכב בגין חשד לזיוף חלקי רכב. הרכב נתפס ונלקח לתחנת באר שבע להמשך הליך חקירתי.
דווקא באותו בוקר, יצאו ראש העירייה רוביק דנילוביץ' ומפקד המחוז הדרומי של המשטרה ניצב פרץ עמר, מלווים בפיקוד הבכיר, לסיור במרכז ביג, על מנת להגביר את תחושת הביטחון. הם נפגשו עם בעלי העסקים ועם לקוחות וביקשו לשמוע מהם על תחושותיהם. במהלך הסיור מפקד המחוז פרס את פעילות המשטרה המתוגברת.
קראו גם:
דנילוביץ' התייחס לנושא ואמר: "יחד עם המשטרה, השיטור העירוני, יחידת הביטחון והפעקוח העירוני, אנחנו מובילים פריסה מחודשת של המשטרה ושל המענה הביטחוני בעיר, שתואמת את התפתחות העיר. יחד עם זאת, לצד היוזמה העירונית, לא נרפה מהממשלה עד שתעביר את התקציבים והמשאבים הדרושים לגיוס שוטרים נוספים, תחנות משנה ברחבי העיר, פריסה מרחבית בנגב ושאר האמצעים הדרושים. נפעל בנחישות יחד עם כל הגורמים והגופים כד להשבת הסדר הציבורי והמשילות לטובת כל האזרחים שומרי החוק".
הסיור של דנילוביץ' וצמרת המשטרה התקבל ברגשות מעורבים, חלק מהתושבים חוזקים וטוענים כי "רק טיפול שורש בתופעת הפשיעה היא הדרך היעילה ולא רק בטיפול נקודתי כזה או אחר".
כל העדכונים - חדשות באר שבע והנגב