"הבית האדום" המשמש כמתחם האימונים של הפועל באר שבע ייקרא ע"ש נעים ברזני, אשר שימש בעבר כיו"ר קבוצת הכדורגל הדרומית, כך החליט ראש העירייה, רוביק דנילוביץ', וזאת כאות הוקרה לברזני ממקימיה ובוניה של העיר באר שבע ועל תרומתו רבת השנים לעיר.
נעים ברזני ז"ל (מימין) עם רוביק דנילוביץ'נעים ברזני ז"ל (מימין) עם רוביק דנילוביץ'
נעים ברזני ז"ל (מימין) עם רוביק דנילוביץ'
(באדיבות עיריית באר שבע)
ברזני נולד בעיראק ועלה ארצה בשנת 1951 יחד עם רעייתו מלכה היישר לבירת הנגב. בשנת 1953 נמנה ברזני על דור המייסדים של מפעל מכתשים בעיר ועבד במפעל עד 1991. במהלך שנים אלו מילא ברזני תפקידים רבים ומגוונים במפעל, בין היתר שימש כשלושה עשורים יו"ר ועד העובדים ובמקביל עסק בשליחות ציבורית כחבר בהסתדרות העובדים.
בשנת 1969 הקים ברזני ביוזמתו יחד עם המאמן חיים סנה את קבוצת הנוער "השלושה", על שמם של שלושה עובדים אשר ניספו שנה קודם לכן בתאונת עבודה במפעל מכתשים. שנה לאחר היווסדה אוחדה קבוצת "השלושה" עם קבוצת הנוער של הפועל באר שבע ותוך שנתיים הפכה לאלופת המדינה לנוער.
מתחם "הבית האדום". ייקרא על שמו של נעים ברזנימתחם "הבית האדום". ייקרא על שמו של נעים ברזני
מתחם "הבית האדום". ייקרא על שמו של נעים ברזני
(באדיבות עיריית באר שבע)
מתוך קבוצה זו צמחו גדולי שחקני קבוצת הבוגרים אשר היו שותפים מרכזיים לזכיית הפועל באר שבע בשתי אליפויות היסטוריות בשנות ה-70 של המאה הקודמת. במקביל לפעילותו במפעל מכתשים כיהן ברזני כ-16 שנים ברציפות כחבר הנהלת הפועל באר שבע וכיו"ר האגודה.
בשנת 1977 נמנה ברזני על מקימי מפעל מכתשים דרום ואף שימש בו כמנהל משאבי אנוש הראשון. בשנת 2010 נבחר נעים ברזני ליקיר העיר באר-שבע כאות הוקרה על פועלו ותרומתו רבת השנים למען העיר באר שבע, תושביה וקבוצת הפועל באר שבע.
לפני כחמש שנים בגיל 86 הלך ברזני לעולמו. טקס הסרת הלוט יתקיים בחודש אפריל השנה, בהשתתפות ראש העירייה, בני משפחה, מועדון הכדורגל של הפועל באר שבע ואישי ציבור.