אחרי ההפסד בתחילת השבוע למכבי חיפה, אירחה היום (שישי) קבוצת הכדורסל של הפועל באר שבע את הפועל תל אביב לקרב תחתית חשוב מאוד. המפגש הקודם בין הקבוצות היה מותח והסתיים בניצחון של האדומים מתל אביב רק אחרי הארכה.
טי.ג'יי וויליאמס (משמאל). משחק חשוב. צילום: הרצל יוסףטי.ג'יי וויליאמס (משמאל). משחק חשוב. צילום: הרצל יוסף
טי.ג'יי וויליאמס (משמאל). משחק חשוב. צילום: הרצל יוסף
רמי הדר פתח עם טי.ג'יי וויליאמס, ספנסר וייס, ג'ון פטרוסלי, דשון באטלר וסטיב זאק בחמישייה. באר שבע פתחה טוב ועלתה ל-0:6 מהיר אבל האורחת הגיבה עם שש נקודות מהעבר השני, דשון באטלר החזיר את היתרון למארחת אבל ג'ורדן המילטון היה נהדר והקפיץ את האורחת ל-14:21 שלוש דקות לסיום הרבע הראשון.
עמית שמחון הגיב מהעבר השני עם שש נקודות רצופות, כולל סל ועבירה והחזיר את היתרון לבאר שבע, 21:23, דקה וחצי לסיום הרבע. ג'ורדן המילטון עם 17 נקודות ברבע הראשון כשהוא קולע את כל 17 הנקודות הרצופות של קבוצתו סיים את הרבע הראשון בשוויון 23:23.
ים מדר פתח את הרבע השני עם סל ועבירה אבל עמית שמחון מהעבר השני הגיב עם שלשה ועבירה והיתרון שוב נע מצד לצד. טי.ג'יי וויליאמס התעורר ברבע השני והשווה ל-33:33 שש דקות למחצית. עמית שמחון המשיך את המשחק הנהדר שלו ועוד שלשה של דשון באטלר הקפיצה את היתרון ל-35:40, ארבע דקות וחצי להפסקה.
ג'ון פטרוסלי (משמאל) מול דניאל קופרברג. היתרון נע מצד לצד. צילום: הרצל יוסףג'ון פטרוסלי (משמאל) מול דניאל קופרברג. היתרון נע מצד לצד. צילום: הרצל יוסף
ג'ון פטרוסלי (משמאל) מול דניאל קופרברג. היתרון נע מצד לצד. צילום: הרצל יוסף
טי.ג'יי וויליאמס עם שתי נקודות חשובות שוב הקפיץ את ההפרש לחמש, לטאביוס וויליאמס צימק וג'ורדן המילטון שהתעורר הוריד ל-44:43. סטיב זאק עם סל חשוב, המליטון החזיר מהעבר השני, טי.ג'יי וויליאמס איבד כדור, ים מדר החטיא מהחצי והמחצית הראשונה הסתיימה ב-45:46 לבאר שבע.
דשון באטלר התעורר בפתיחת הרבע השלישי ויחד עם הגנה טובה של המארחת ושלשה של עמית שמחון סגרה ריצה של 0:8 והקפיצה את באר שבע ל-45:54 אחרי דקה וחצי. טי.ג'יי וויליאמס עם סל ועבירה ודשון באטלר שם שלשה העלו ל-48:60 חמש דקות וחצי לסיום הרבע.
עדי כהן סבן. באר שבע ברחה ברבע השלישי. צילום: הרצל יוסףעדי כהן סבן. באר שבע ברחה ברבע השלישי. צילום: הרצל יוסף
עדי כהן סבן. באר שבע ברחה ברבע השלישי. צילום: הרצל יוסף
עמית שמחון עם שלשה גדולה נוספת העלה את באר שבע ליתרון 15 נקודות, 54:69 דקה וחצי לסיום הרבע השלישי והגנה נהדרת של המארחת דאגה שהפועל תל אביב לא תצליח לצמק. באר שבע ניצחה את הרבע השלישי 14:27 וסיימה אותו ביתרון 59:73.
דשון באטלר וסטיב זאק הגדילו ל-61:77 בפתיחת הרבע הרביעי, עדי כהן סבן וספנסר וייס המשיכו את החגיגה וההפרש טיפס ל-19, 64:83. דשון באטלר עם שתי שלשות רצופות הפך את הדקות האחרונות לגארבג' טיים כשהעלה ל-26 הפרש, 67:93 חמש דקות וחצי לסיום.
סטיב זאק עם הטבעה נהדרת הביא את באר שבע ל-100 נקודות, ספנסר וייס המשיך את החגיגה במשחק הטוב ביותר של באר שבע העונה כשלקראת הסיום השחקנים הבכירים קיבלו מסדר כבוד. בסיום: 76:103 ענק להפועל באר שבע.
קלעו לבאר שבע: דשון באטלר 24 נקודות, עמית שמחון 23 נקודות, טי.ג'יי וויליאמס 19 נקודות, סטיב זאק 15 נקודות (21 ריבאונדים), ג'ון פטרוסלי 9 נקודות.
המשחק הבא של באר שבע יהיה רק בעוד עשרה ימים (27.1, 19:15) כשהקבוצה של רמי הדר תתארח אצל עירוני נהריה.