חודשיים וחצי אחרי שליגת העל הופסקה בגלל התפשטות מגיפת הקורונה, הכדורגל הישראלי חזר לפעילות הערב (שבת) עדיין ללא קהל כשהפועל באר שבע פתחה את משחקי הפלייאוף העליון במשחק חוץ מול בית"ר ירושלים. ניב זריהן שנשם לרווחה השבוע אחרי שהתברר שהוא לא סובל מקורונה נשאר מחוץ לסגל בגלל דלקת גרון בעוד אורן ביטון לא התלבש בשל רגישות בשריר.
הצוות הניהולי של הפועל ב"ש. הצוות הניהולי של הפועל ב"ש.
הצוות הניהולי של הפועל ב"ש בטדי הריק מקהל.
(אורן אהרוני)
יוסי אבוקסיס הפתיע כשפתח עם תומר יוספי בקישור במערך של שני בלמים (מיגל ויטור ולואי טאהא) בעוד שיר צדק התחיל על הספסל כמו גם בן שהר שלא החלים לחלוטין ממתיחה בשריר הארבע ראשי. קייס גאנם ואלטון אקולטסה פתחו בחוד בעוד אצל היריבה מהבירה היו אלה אלירן עטר וחנן ממן שפתחו בחלק הקדמי.
ז'וסוואה (משמאל). ניסה מרחוקז'וסוואה (משמאל). ניסה מרחוק
ז'וסוואה (משמאל). ניסה מרחוק
(אורן אהרוני)
בדקה ה-18 הגיעה ההזדמנות הראשונה של באר שבע במשחק. ז'וסוואה ניסה בבעיטה מ-20 מטרים להפתיע את איתמר ניצן אבל הכדור שלו יצא החוצה. אלירן עטר ניסה מהעבר השני אבל גם הוא לא פגע במסגרת של לויטה. בדקה ה-30 הגבהה מצד שמאל של ז'וסוואה מצאה את הראש של תומר יוספי שנגח נהדר אבל איתמר ניצן הדף מצוין.
שתי דקות למחצית חטיפת כדור של אלטון אקולטסה הביאה את ההולנדי למצב מצוין אבל הבעיטה שלו נהדפה על ידי ניצן לקרן. בדקה האחרונה של המחצית ליווי גארסיה הכשיל את תומר יוספי והיה צריך לספוג כרטיס צהוב שני אבל השופט דוד פוקסמן ויתר. ז'וסוואה בעט את הבעיטה החופשית אותה ניצן הצליח להדוף והמחצית הראשונה הסתיימה בתיקו 0:0.
תומר יוספי (משמאל) מול ליווי גארסיה. שער בכורה העונהתומר יוספי (משמאל) מול ליווי גארסיה. שער בכורה העונה
תומר יוספי (משמאל) מול ליווי גארסיה. שער בכורה העונה
(אורן אהרוני)
בדקה ה-51 הצדק נעשה. אלטון אקולטסה בפריצה מצוינת באגף שמאל התגבר על אנטואן קונטה והעביר רוחב לתומר יוספי שהתגבר על ההגנה הצהובה והכניע את ניצן. שער ראשון לקשר הצעיר העונה שהעלה את האורחת ליתרון מוצדק. עשר דקות לאחר מכן המארחת הצליחה להשוות. מקסים גרצ'קין הגביה מצד שמאל, עידן ורד התגבר על ההגנה וליווי גארסיה הכניע מקרוב את אוהד לויטה. 1:1.
אלטון אקולטסה (מימין). לא הפסיק להחמיץאלטון אקולטסה (מימין). לא הפסיק להחמיץ
אלטון אקולטסה (מימין). לא הפסיק להחמיץ
(אורן אהרוני)
תשע דקות לסיום שוב אלטון אקולטסה בפריצה נהדרת הגיע למצב מצוין, מסר לבן שהר שנשאר לבד מול איתמר ניצן אבל השוער הציל את קבוצתו מספיגה ונגיחת ההמשך של תומר יוספי נעצרה אצל ניצן. שש דקות לסיום אנטואן קונטה הורחק אחרי עבירה מכוערת על מיגל ויטור והשאיר את בית"ר בעשרה שחקנים. אלטון אקולטסה הגיע שוב למצב מצוין, אבל גיבור המשחק איתמר ניצן שוב הדף. בסיום: 1:1.
ביום רביעי (20:30) תצא הפועל באר שבע למשחק חוץ נוסף באצטדיון 'סמי עופר' מול הפועל חיפה.

פרסום ראשוני: 22:38 , 30.05.20