עצב בבירת הנגב: יקירת העיר אהובה מרין הלכה לעולמו אתמול (שני) והיא בת 84. אהובה הייתה מוכרת בבאר שבע בעיקר בזכות פעילותה הרבה למען הזולת. כל חייה עסקה בפעילות התנדבותית וראתה בכך את ייעודה.
1 צפייה בגלריה
אהובה מרין ז"ל
אהובה מרין ז"ל
אהובה מרין ז"ל
(צילום: פרטי)
קראו גם:
בשנותיה הראשונות בבאר שבע היתה מרין חברה באגודת שוחרי התיאטרון ותרמה רבות להקמתו. היא נרתמה לסייע לויצ"ו ומילאה את תפקיד הממונה על וועדת התרבות של ויצ"ו בדרום. גולת הכותרת של פעילותה ההתנדבותית התמקדה בבית החולים 'סורוקה'. בתחילה היא התנדבה במחלקה לטיפול נמרץ נשימתי ולאחר מכן בעמותת 'ידידי סורוקה', וסייעה בארגון ערבי התרמה המתקיימים אחת לשנה.
בהיותה בעבר שחקנית כדורסל במכבי תל אביב ובזכות קשריה עם ההנהלה, הצליחה להתרים כדורי סל החתומים על ידי השחקנים. הם נמכרו והכסף הוקדש לבית החולים. פעילותה ההתנדבותית לא פסחה על ארגונים רבים, ביניהם: פורום נשים של לשכת המסחר, סייעה בארגון אירועים באוניברסיטת בן גוריון, התנדבה במבצע 'הקש בדלת' ועזרה בארגון ערבי התרמה למסל"ן בנגב.
חברת המועצה אפרת זיו אספיס נפרדה מחברתה: "אהובה מרין ז"ל, כותבת ולא מאמינה, האישה עם הלב הכי גדול, הכי יפה. הכי מטופחת, אישה של אנשים שתמיד מחבקת ומפרגנת ומחמיאה לכולם. אין מילים לתאר את הכאב, אוהבת אותך עד השמיים, תודה שהיית חלק ממני".
יו"ר וועדת ההתנדבות העירונית עו"ד מינה קלמן חדד ספד לה: "לא קולטת ולא מפסיקה לבכות, מי עוד יגיד לי אחותי הקטנה מינוש ויפרגן מכל הלב כפי שאת ורק את ידעת לעשות, באמת נפש תאומה למרות פערי הגיל. אהובה היתה אישה שתמיד דואגת לכולם, תמיד מחייכת ואופטימית ודואגת לכולם, תחסרי לי כל כך".
אהובה מרין הותירה אחריה בעל, שלושה ילדים, נכדים ונינים. הלווייתה תתקיים היום (שלישי) בשעה 17:00 בבית העלמין החדש בבאר שבע.
כל העדכונים - חדשות באר שבע והנגב