מפגש של סגירת מעגל: ד"ר דן שוורצפוקס מסורוקה, שהשיא את משואת הרפואה והשיקום בהר הרצל, נפגש במהלך הקלטת הטקס עם מדליקי משואות שטופלו בסורוקה במהלך המלחמה.
1 צפייה בגלריה
ד"ר דן שוורצפוקס עם מטופלי סורוקה
ד"ר דן שוורצפוקס עם מטופלי סורוקה
ד"ר דן שוורצפוקס עם מטופלי סורוקה
(צילום: דוברות סורוקה)

מימין לשמאל בתמונה: רב"ט אורי מגידיש (משואת התקווה) - התצפיתנית שנחטפה מבסיס נחל עוז וחולצה בפעולה קרקעית הירואית ב-30.10. עם שובה לישראל הועברה לבדיקות רפואיות בסורוקה וד"ר דן היה הראשון לבדוק אותה, ויחד עם משפחתה בירך את ברכה "שהחיינו". למרות מה שעברה אורי חזרה לשרת בצה"ל, בחיל המודיעין.
סמלת גאיה צוברי (משואת הרפואה והשיקום) - הפרדמיקית שנפצעה קשה בזמן שטיפלה בפצועים בקרבות בשכונת שג'עייה. גאיה זינקה עם חבריה כדי לטפל בחיילים שנלכדו בטנק בוער. תוך כדי הטיפול היא נורתה ברגלה ופונתה במצב קשה לסורוקה, שם הצליח הצוות להציל את חייה ורגלה.
סרן שביט בן משה (משואת כוחות הביטחון) - מפקד בצנחנים שהמשיך להילחם ב-7 באוקטובר גם לאחר שהתבשר על נפילת אחיו רס"ן אריאל בן משה, מפקד בסיירת מטכ"ל, שנהרג בהיתקלות עם מחבלים. שביט נפצע בקרב ב-8.10 וטופל בחדר הטראומה בסורוקה ומשם הועבר להמשך טיפול בצפון כדי שיוכל להשתתף בלוויה של אחיו.
הרב שחר בוצחק (משואת המחלצים) - רב הגרעין התורני באופקים, נפצע בקרבות מול מחבלים שחדרו לעיר ב-7.10. בקרב היריות נפצע הרב בוצחק ברגלו ופונה בדרך-לא-דרך לסורוקה. בבית החולים נותח והחל את תהליך השיקום.
אביחי אליה (משואת כיתות הכוננות) - חבר כיתת הכוננות ביישוב חוות יאיר שבשומרון. ב-7.10 הוא מיהר עם חבריו ליישוב להצטרף ללחימה - חמושים באקדחים בלבד. אביחי נלחם בצומת מעון וברעים, נפצע ופונה לסורוקה בשעות אחה"צ.

קראו גם:

במוסף נפגש ד״ר שוורצפוקס גם עם האחים דניאל ונריה מ"צוות שרעבי". דניאל נבחר להשיא את משואת המחלצים - הוא ואחיו יצאו יחד עם חבריהם לפסטיבל נובה ותוך שעות מצאו עצמם בקרב מול מחבלי חמאס, מאחורי טנק פגוע. יחד עם יוני, קצין שהכיר דניאל במהלך שירותו הצבאי כחובש שתמך בהם בטלפון, הם ניהלו קרב יריות, טיפלו בפצועים והצילו עשרות אזרחים. השניים פונו לסורוקה בשעות אחה"צ לאחר שנפצעו באורח קל בקרבות.