בשלוש השנים האחרונות הוגשו להנהלת בית החולים "סורוקה" עשר תלונות מצד חברות בצוות רפואי בגין הטרדות מיניות. בחלק מהמקרים, כך חשף אתמול (שבת) מנהל המרכז הרפואי 'סורוקה', ד"ר שלומי קודש, במהלך אירוע "שבתרבות" בבאר-שבע, אף הופסקה עבודתם של העובדים נגדם הוגשה התלונה.
2 צפייה בגלריה
בית חולים סורוקה
בית חולים סורוקה
בית חולים סורוקה
(צילום: הרצל יוסף)
"היו מקרים", ציין ד"ר קודש , "שבחלק מהמקרים שדווחו לנו הופסקה עבודתם של אותם אנשי צוות רפואי, שלגביהם הוגשה התלונה על הטרדה מינית. ברור, שיש יותר מקרים של הטרדות מיניות מאשר דיווחים על כך.
"זה קיים, אך לא מדווח. אנשים לא תמיד מוכנים להתלונן. אף אחת לא צריכה להרגיש לא בנוח במקום העבודה שלה. זה קורה לא רק ב'סורוקה', אלא בכל מקום בארץ בו עובדים נשים וגברים ביחד. לנו יש מדיניות של אפס סובלנות בנושא הזה".
מנהל בית החולים "סורוקה" התייחס בדבריו גם למקרה בו התלוננה סטודנטית לרפואה נגד רופא בכיר בסורוקה, שטען להגנתו כי היה מדובר בקשר רומנטי, בהסכמה. כזכור, בעקבות תלונתה, נפתח הליך בירור פנימי, הן על ידי בית החולים והן על ידי שירותי בריאות כללית, שבסיומם נקבע כי הרופא עבר עבירה של קיום יחסים אינטימיים תוך ניצול מרות והומלץ לנקוט בצעדים נגדו.
2 צפייה בגלריה
ד"ר קודש ב'שבתרבות'
ד"ר קודש ב'שבתרבות'
ד"ר קודש ב'שבתרבות'
(צילום: הרצל יוסף)
במקביל גם חתמו מאות רופאים מרחבי הארץ על עצומה הקוראת להשעות את הרופא מעבודתו. הפרשה הזו גם הגיעה לערכאות משפטיות ובסופו של דבר החליטה הפרקליטות לסגור את התיק.
קראו עוד >>>
"למרות סגירת התיק", ציין ד"ר שלומי קודש, מנהל 'סורוקה', "הרופא נענש בחומרה. מדובר גם בענישה תעסוקתית וגם בענישה מקצועית". עם זאת, ד"ר קודש נמנע מלציין האם הרופא הודח מעבודתו.
בתוך כך, במהלך הריאיון עמו, חשף ד"ר קודש כי בתו לומדת שנה שנייה לימודי רפואה בבית הספר לרפואה באוניברסיטת תל-אביב וכי היא סטודנטית מצטיינת.
בתשובה לשאלתו של המראיין רועי כ"ץ, מדוע בתו לומדת באוניברסיטת תל-אביב ולא באוניברסיטת בן גוריון, השיב ד"ר קודש: "הנסיבות לא אפשרו את לימודיה באוניברסיטת בן גוריון. היא לא התקבלה כאן. זה רק מראה שאין פרוטקציה בקבלה ללימודי רפואה.
"מי שראיין אותה צריך להיות, לכאורה, ברשימה השחורה שלי בפנקס בכיס, והם לא. כשהבת שלי בישרה לי שהיא לא התקבלה ללימודים באוניברסיטת בן גוריון, אמרתי לה – 'תתקבלי במקום אחר'. אני יודע מה היא שווה".
יצויין, כי היתה זו תכנית "שבתרבות" האחרונה בהנחייתו של רועי כ"ץ לאחר 12 שנות הנחייה ו-130 תכניות של "שבתרבות" בבאר-שבע.
לכל העדכונים - חדשות באר שבע והנגב