שר הבריאות ניצן הורוביץ ושר האוצר אביגדור ליברמן ביקרו במרכז הרפואי אוניברסיטאי סורוקה בבאר שבע וערכו אמש (ג') מסיבת עיתונאים שבה התייחסו לאירועי האלימות האחרונים בסורוקה ולתכנית להקמת בית חולים נוסף. שאלת הקמת בית חולים שני בבירת הנגב בחלקה המזרחי של העיר, מעוררת ויכוח בין תומכים למתנגדים. "יעודדו רופאים מסורוקה לעבור לבית החולים החדש וירוקנו את סורוקה?", שואלים אנשי מקצוע.
2 צפייה בגלריה
השר ניצן הורוביץ במסיבת העיתונאים
השר ניצן הורוביץ במסיבת העיתונאים
השר ניצן הורוביץ במסיבת העיתונאים
(צילום: הרצל יוסף)
קראו גם:
מיינט באר-שבע והנגב, הפנה שאלה לשר הבריאות ניצן הורוביץ' וביקשנו לדעת מה התייחסותו.
אנחנו יודעים שיש מצוקה גדולה מאוד של צוות רופאים, מצוקה בכוח אדם מינהלי, יש מיעוט של סטודנטים שלומדים בבית הספר לרפואה. האם לא היה נכון לחזק את סורוקה מאשר להקים בית חולים. האם זה מהלך נכון ומחושב?
הורוביץ': "ההחלטה שלנו להקים שני בתי חולים נוספים בארץ היא באה יחד עם השקעה גדולה שלנו בכוח האדם, כי בית חולים זה לא רק הבניין, זה בעיקר כוח האדם הרפואי שעובד. אנחנו משקיעים השקעה מאוד גדולה בהגדלת מספר הסטודנטים לרפואה, לסיעוד, אחיות, בין היתר באוניברסיטת בן גוריון. בוודאי שצריך לחזק את בתי החולים הקיימים. אנחנו עושים את זה על ידי תוספת של מיטות, תקנים, ציוד, תקציבים וגם אנחנו צריכים להגיע לפיתוח של מוסדות נוספים".
2 צפייה בגלריה
בית חולים סורוקה
בית חולים סורוקה
"חיזוק סורוקה באמצעות הגדלתו". בית החולים
(צילום: הרצל יוסף)
מנהל המרכז הרפואי סורוקה, ד"ר שלומי קודש, אמר: "המרכז הרפואי סורוקה הינו נכס אסטרטגי למדינת ישראל בימי שגרה ובימי חירום וימשיך להוות מרכיב חיוני ומשמעותי במערכת הבריאות בישראל. הצגנו בפני השרים את חוזקותיו של סורוקה ואת האתגרים לטווח הקצר והארוך, ואת הצורך בחיזוק סורוקה באמצעות הגדלתו לצרכי הנגב המיידיים".
עוד אמר ד"ר קודש: "אנו מברכים על כל תוספת של שירותי רפואה בדרום. חשוב לעשות זאת בצורה מושכלת, תוך שיתוף פעולה הדוק עם סורוקה, שיישאר בית החולים המרכזי המוביל בנגב".
כל העדכונים - חדשות באר שבע והנגב