לאחר המהומה הרבה סביב הסרטון המזעזע שחשף התעללות והשפלה שחוותה ליאן מושטקין, בת 13 תלמידת כיתה ז' בתיכון בבאר שבע, ליאן מנסה לחזור לשגרת חיים. השבוע החלה לראשונה ללמוד בתיכון מקיף א' אליו שובצה, ומקווה כי תתאקלם בסביבה הלימודית החדשה.
1 צפייה בגלריה
ליאן מושטין. אמיצה
ליאן מושטין. אמיצה
ליאן מושטין. התחילה מחדש בבית ספר אחר
(צילום: הרצל יוסף)
קראו גם:
"זה לא פשוט, זה לא כיתה א'", מספרת אילנה אמה של ליאן, על המסגרת החינוכית החדשה של בתה. "מדובר בילדים בוגרים שכבר כולם מחוברים, כולם עם חברים וחברות, פתאום היא נכנסת למסגרת לימודית חדשה, היא צריכה להשתלב שם". לשאלה מדוע ליאן לא נשארה בבית הספר בו למדה, שם יש לה חברות והיא מכירה את הצוות החינוכי, השיבה אילנה: "קודם כל, כל החברות ניתקו איתה קשר. אני לא יודעת מה לא בסדר שם".
כיצד ליאן הגיבה אתמול (שני) ליום הלימודים הראשון שלה במקיף א'?
"מאוד התרגשה וגם עם חששות", מספרת אילנה. "היא לא היתה רגועה וזה לא היה כל כך פשוט. היא אמרה לי 'אמא, אני לא מכירה אף אחד, מה אני אעשה'. אמרתי לה 'את צריכה להכיר אנשים, להיות אמיצה'. זה לא פשוא שהחליטה לעבור, אבל אני סומכת על האינטלגנציה שלה, שהיא באמת תשתלב. זה בית ספר טוב, יש לו שם טוב".
האירוע בסרטון שבו נראה כיצד התלמידות שופכות על ליאן מים וחומרי ניקוי ומשפשפות את ראשה במטאטא למרות שהיא מתחננת אליהן שוב ושוב להפסיק, ממשיך להכות גלים בעיקר ברשתות החברתיות, רבים מגנים את האירוע החמור ותוהים: "כיצד קורה דבר כזה בין כותלי בית הספר". במקביל, מבקרים רבים מגיעים לבית המשפחה, אמנים הזמינו את ליאן להופעות ונפגשו איתה, ביניהם הזמר אייל גולן. אנשי עסקים ביקשו לפנק אותה במתנות. כזכור, את מה שעבר עליה מאז נפלה קורבן להתעללות המזעזעת שהתרחשה בין כותלי בית הספר שבו למדה, תיעדה ליאן ביומן שהתפרסם ב'מיינט באר שבע והנגב' וב'ידיעות הנגב' בשבוע שעבר, שבו תיארה את ההתמודדות שלה.
כל העדכונים - חדשות באר שבע והנגב