פרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד אוסמה אלעוקבי (53) מפזורת אלעוקבי בשל מגע עם סוכן זר ועבירות טרור. אלעוקבי עמד בקשר עם בכירי חמאס בחו"ל ביניהם גם סאלח ערורי, נפגש עימם באופן אישי, זאת שימוש באשתו ככיסוי למצג שווא של טיול זוגי. במסגרת פגישות אלו גייס אוסאמה כספים מפעילי החמאס בעבור פעילותו בנגב.
2 צפייה בגלריה
איסמעיל הנייה ובכירי חמאס מברכים על אירועי 7 באוקטובר
איסמעיל הנייה ובכירי חמאס מברכים על אירועי 7 באוקטובר
איסמעיל הנייה ובכירי חמאס מברכים על אירועי 7 באוקטובר
(צילום: מתוך סרטון שפורסם ברשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)

הותר לפרסום כי במסגרת פעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומחוז דרום במשטרת ישראל, במהלך חודש ינואר 2024 נעצר אוסאמה אלעוקבי תושב ישראלי בחשד לקשר עם פעילי חמאס בחו"ל.
מכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד יריב צרי, מפרקליטות מחוז דרום עולה כי לאלעוקבי עבר פעיל בפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, עד להכרזתה בשנת 2015 כהתאחדות בלתי מותרת. החל משנת 2017, היה אלעוקבי חבר בוועדה בשם "איפשא אל איסלאם", שמטרתה המוצהרת, הינה: פתרון סכסוכים, סיוע לנזקקים, ומטרות חברתיות שונות. בין יתר תפקידיו נהג לשמש כמטיף במסגדים ולאסוף תרומות מאת באי המסגד, לצורך מטרות שונות, כגון: עזרה לנזקקים, עזרה לפליטי מלחמת האזרחים בסוריה ועוד.
במהלך שנת 2020 יצר קשר עם אלעוקבי דוד שלו שהינו תושב עזה וביקש ממנו סיוע כלכלי. כשנה לאחר מכן פנה סלימאן אל נגאר תושב חאן יונס אל אלעוקבי וביקש גם הוא סיוע כלכלי. לאור האמור במשך כשלוש שנים העביר אלעוקבי באמצעות סוחר תושב עזה כספים לשניים.
במהלך שנת 2023, במהלך שיחה של אלעוקבי עם אל נאגר הודה בפניו אל נגאר כי הוא פעיל חמאס. וכי הכספים שהעביר לו אלעוקבי משמשים בין היתר לצורך פעילי חמאס אשר חופרים מנהרות עבור החמאס. למרות הבנתו זו, המשיך אל עוקבי להעביר לאל נגאר סכומי כסף שונים ובסך הכל העביר לו כ 60,000 ₪.

2 צפייה בגלריה
רכב של מחבלים מהחמאס. לא ידעו מראש על המסיבה ברעים
רכב של מחבלים מהחמאס. לא ידעו מראש על המסיבה ברעים
רכב של מחבלים מהחמאס
(צילום: יאיר שגיא)

קראו גם:

כמו כן, במהלך שנת 2022 טס אלעוקבי לתורכיה שם יצר קשר עם אבו המאם אבו עובייד, שלהם היכרות מוקדמת. במהלך השיחה בין השניים סיפר לו אבו עובייד כי הוא פעיל חמאס והבטיח כי ישתדל לסייע כספית לטובת הבדואים בנגב. בנוסף, נפגש אלעוקבי עם אברהים משאווחי וביקש ממנו לתרום כספים לטובת "איפשא אל איסלאם", לאחר הפגישה נודע לאלעוקבי כי משאווחי הינו פעיל חמאס.
חודשיים לאחר מכן חזר אלעוביד לתורכיה ונפגש עם אבו עובייד. בנוסף יצר קשר עם משאווחי וקבע להיפגש עימו במסגרת השיחה נאמר לאלעוקבי כי גם סאלח ערורי יהיה נוכח בפגישה. למחרת השיחה נפגש אלעוקבי עם משאווחי, סאלח ערורי, ואדם נוסף. במהלך הפגישה, מסר משאווחי לאלעוקבי מעטפה ובה 15,000 דולר, לטובת הבדואים בנגב.
לאעוקבי יוחסו עבירות של מגע עם סוכן חוץ, איסור פעולה ברכוש טרור ואיסור פעולה ברכוש למטרות טרור.
התיק נחקר על ידי השירות הביטחון הכללי וחוליית פח"ע והלבנת הון של ימ"ר נגב משטרת ישראל.