מיזם חושבים עושים-ספרייה ציבורית בירוחם צילום: שלומית הוך גרונוולמיזם חושבים עושים-ספרייה ציבורית בירוחם צילום: שלומית הוך גרונוול
מיזם חושבים עושים-ספרייה ציבורית בירוחם צילום: שלומית הוך גרונוול
(מיזם חושבים עושים-ספרייה ציבורית בירוחם צילום: שלומית הוך גרונוול)
חולמים לעשות משהו למען העיר ותושביה? יש לכם רעיון למיזם חברתי או פעילות למען הציבור? פרויקט "חושבים עושים" של חברת כיל מגיע לשכונה ב' בבאר שבע ובשיתוף העירייה וחברת כיוונים מציע ליזמים חברתיים להגיש רעיונות לפעילויות או פרויקטים חדשים.
במסגרת הפרויקט, תושבי העיר מציעים מיזמים חברתיים שהיו רוצים לקדם. הפרויקטים הנבחרים מקבלים ליווי מקצועי, מימון ותמיכה משלב הרעיון ולמשך היישום. במהלך השבועות האחרונים פורסם קול קורא ברחבי שכונה ב' בעיר המזמין את התושבים להציע מיזמים חברתיים שונים שישפיעו לטובה על המרחב הציבורי. את ההצעות אפשר להגיש באתר הפרויקט עד התאריך 19.9.
עדי פרידמן, מנהלת תחום קהילות בכיוונים: "המטרה שלנו היא לגרום לתושבים להיות יותר מעורבים בשכונה ולחזק את הקהילתיות בתוך השכונה. פרסמנו קול קורא מזמין ונגיש לתושבי השכונה שעיקרו הוא לרצות לשנות, לעשות וליצור עבור השכונה. אנו קוראים לכל המעוניינים להגיע ולהגיש את ההצעות שלהם. במקביל פנינו גם לבעלי העסקים בשכונה שיציעו מיזמים בסמוך לעסק שלהם. מבחינתנו מדובר בהזדמנות מרגשת להציע לתושבים לקחת אחריות על המקום שהם חיים בו מתוך תפיסה בסיסית שהם יודעים הכי טוב מה הם צריכים".
ארז קמה, מנהל קשרי קהילה 'כיל', מוסיף: "התכנית החלה לפני כחמש שנים בירוחם ומאז התרחבה גם למועצות שכנות אחרות וכל זה במטרה לבנות רשת של קהילות המובילות שינוי ברחבי הנגב".