בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (שני) עונש של 7.5 שנות מאסר ומאסר על תנאי על מוחמד מסרי, אזרח ישראלי מטירה, אחד ממתכנני הפיגוע בסניף "קינג סטור משהאדאווי" בבאר שבע לפני כשנתיים.
מוחמד מסרי, ממתכנני הפיגוע בקינג סטור, והשייח' ראאד סאלח. צילום: דוברות המשטרהמוחמד מסרי, ממתכנני הפיגוע בקינג סטור, והשייח' ראאד סאלח. צילום: דוברות המשטרה
מוחמד מסרי, ממתכנני הפיגוע בקינג סטור, והשייח' ראאד סאלח. צילום: דוברות המשטרה
(מוחמד מסרי, ממתכנני הפיגוע בקינג סטור, והשייח' ראאד סאלח. צילום: דוברות המשטרה)
כזכור, בנובמבר 2015 הכריז שר הביטחון דאז משה (בוגי) יעלון על "התנועה האיסאלמית" כהתאחדות בלתי מותרת. כתבי האישום, שהגישה פרקליטות מחוז דרום נגד מסרי, אשר היה מזוהה עם התנועה האיסלאמית, ונגד שלושה נאשמים נוספים, מתארים כיצד חבר מסרי לפיראס אלעומרי ולמחמוד לוויסי, פעילי התנועה אף הם, ולנאשם נוסף בשם עבדאללה אבו עייש, במטרה להוציא לפועל פיגוע טרור באזור הדרום, על רקע הוצאת התנועה האיסלאמית אל מחוץ לחוק.
מכתבי האישום עלה כי מסרי, לוויסי ואבו עייש הכירו ברשת "קינג סטור אלמשהדאווי", שם הועסקו. בעקבות מורת רוחם הגיעו השלושה להחלטה לבצע פיגוע טרור אשר כוון נגד חיילי צה"ל. המתווה המתוכנן היה פיגוע בתחנת אוטובוס או בסיס צבאי באמצעות ירי על החיילים, דריסה ודקירה.
כאמור, מסרי הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע עבירות נגד ביטחון המדינה שעניינן קשירת קשר לסיוע לאויב במלחמה והחזקת נשק, והוא ישלח לכלא למאסר של 7.5 שנים ומאסר על תנאי.
ביולי האחרון גזר בית המשפט את דינו של פיראוס אלעומרי, "הרוח החיה" שמאחורי תכנון הפיגוע, ל-8 שנות מאסר בפועל, מאסר מותנה וקנס בסך 10,000 ש"ח. אבו עיאש, אשר חלקו בפרשה היה שולי יותר, הורשע בעבירה של חיפוי ונדון ל-30 חודשי מאסר בפועל. התיק בעניינו של מחמוד לוויסי טרם הסתיים.