זה מספר חודשים שמערך המעליות במבנה הכניסה הדרומי של בית החולים "סורוקה" פועל במתכונת חלקית בלבד, כאשר חלק מהמעליות בקומת הכניסה מושבתות. התוצאה - תור ארוך של חולים, מבקרים ואנשי צוות רפואי ממתין זמן רב עד אשר מגיעה המעלית התקינה.
1 צפייה בגלריה
תשעה אנשים ממתינים בתור למעליות בבית החולים
תשעה אנשים ממתינים בתור למעליות בבית החולים
תשעה אנשים ממתינים בתור למעליות בבית החולים
(צילום: פרטי)
קראו גם:
אחד המבקרים בבית החולים בתחילת השבוע: "הבוקר עבדה רק מעלית אחת מתוך ארבע מעליות שמותקנות בקומת הכניסה וגם זו פעלה בקצב איטי ביותר, לא כמו בימים רגילים. בהשוואה לזמנים רגילים, הפעם זה לקח יותר זמן עד שהגענו למחלקה".
מבקר אחר, שפקד השבוע את בית החולים, סיפר כי "במצב הזה, אנשים מתייאשים ועולים ברגל. לאנשים מבוגרים זו משימה לא פשוטה כשצריך לעלות מאות מדרגות עד לקומות הגבוהות של הבניין".
אחד המאושפזים ב"סורוקה" מדגיש את נושא הריחוק החברתי, שלא ממש ניתן ליישום בסיטואציה בה ממתינים אנשים למעלית. "יש כאן סכנה בריאותית", הוא אומר, "כאשר אנחנו נמצאים במציאות של עלייה בתחלואה וצריך לשמור על ריחוק חברתי, ואנחנו מוצאים את עצמנו לא רק שמצטופפים ליד דלת המעלית, אלא גם כולם נדחסים פנימה אל תוך המעלית מבלי שנשמר הריחוק החברתי והסיכון להידבק רק הולך וגובר".
לא רק מבקרים וחולים ב"סורוקה" כועסים על הסחבת בנושא תיקון המעליות. גם אנשי רפואה מלינים על המצב, שנמשך, לדבריהם, כבר תקופה ארוכה שהפכה לבלתי נסבלת. "אנשים עובדים בתנאים לא פשוטים, חלקם במשמרות ארוכות מאוד", אומר רופא בכיר ב"סורוקה", "וזה פשוט אבסורד שכדי להגיע לקומה גבוהה אני נאלץ להמתין דקות ארוכות בתור למעלית. אם צריכים אותי במחלקה לפרוצדורה שהתעוררה פתאום, אני אמור לבקש מהאנשים לעקוף אותם בתור? לא, אני פשוט אעלה ברגל ארבע או חמש קומות, זה המצב. אפשר להבין אם היה מדובר בתקלה שנמשכת יום או יומיים, אבל כבר חודשים שבמקרה הטוב חצי מהמעליות באגף הזה עובדות".
מבית החולים "סורוקה" נמסר בתגובה: "לאחרונה אירעו מספר תקלות בחלק מהמעליות במכלול הדרומי בבית החולים. אנו עובדים בצמוד עם חברת המעליות לצורך טיפול בתקלות מורכבות אלה. תיקונן אורך זמן ועם סיום העבודה נעמוד עם תשתית משופרת וטובה. במקביל, מתבצעת השקעה של כשני מיליון שקל בשדרוג ושיפור תשתיות המעליות במכלול זה. באופן זמני, הציבור יכול להשתמש במעליות הלוגיסטיות. אנו מתנצלים על אי הנוחות הזמנית".
כל העדכונים - חדשות באר שבע