מתיחות ביטחונית בעוטף עזה. בעקבות מבצע המעצרים הנרחב שערך צה"ל הלילה (בין שני לשלישי) ביהודה ושומרון, ששיאו היה תפיסתו של מפקד הג'יהאד האיסלאמי בג'נין, הוחלט בצה"ל בתום הערכת מצב על חסימת צירים מרכזיים באזור עוטף עזה.
על פי אותה החלטה, נחסמו כביש 4 מצומת זיקים עד כביש הגישה למעבר ארז, כביש 34 מצומת יד מרדכי ועד צומת ניר עם וכביש 232 מצומת ניר עם ועד לצומת סעד. כמו כן, הופסקה תנועת הרכבות בין אשקלון לשדרות ומעבר ארז נסגר לתנועת פועלים.
1 צפייה בגלריה
תחנת רכבת באר־שבע. הנוסעים טוענים לאפליה
תחנת רכבת באר־שבע. הנוסעים טוענים לאפליה
שינוי בתנועת הרכבות בעקבות המתיחות
( צילום: הרצל יוסף)
בנוסף תיאסר כניסה לגבעת "קובי" בשדרות, לאנדרטת "החץ השחור", ל"גבעת הפעמונים" על שם אסף סיבוני, לגבעת נזמית ולגבעת "הפרש הבודד". בנוסף גם הוחלט על סגירת חוף זיקים.
בשלב זה עדיין אין אישור לעבודות חקלאיות בשטחים מערבית לכביש 232 וקווי תחבורה ציבורית באזור עוטף עזה הוסטו לדרכים חלופיות.
קראו גם:
מהמועצה האזורית אשכול נמסר, כי "נוכח המצב הוחלט במועצה להימנע בשלב זה מהסעות לאורך כביש 232 ובכביש הפרסה לכיוון המועצה. לכן, פעילות הקייטנות והחוגים וכן גם פעילות נווה אשכול שתוכננה הבוקר במבנה המועצה – מבוטלות". עם זאת, ציינו במועצת אשכול, נכון לעכשיו כביש 232 מצומת סעד עד כרם שלום פתוח לתנועה.
מרכבת ישראל נמסר, כי בהנחיית גורמי הביטחון לא תחודש הבוקר תנועת הרכבות בין תחנות אשקלון (מצפון) ונתיבות (מדרום) וכי תחנת שדרות תיסגר באופן זמני וכי לרשות הנוסעים יופעלו היסעים בתחנות נתיבות, שדרות ואשקלון.
מדובר צה"ל נמסר, כי "המרחב ייסגר לתנועה מחשש לאיום ישיר ועל מנת למנוע פגיעה אפשרית באזרחים".
ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן: ''גורמי הביטחון פעלו נכון. אנו מחזקים את צה''ל ומברכים על כל מעצר וחיסול של מחבל - ידע כל מי שמנסה לפגוע בנו כי דמו בראשו. זאת לא הפעם הראשונה וכנראה לא האחרונה בה אנו מתמודדים עם מציאות ביטחונית מורכבת. שדות נגב ערוכה לכל תרחיש בזכות הצוותים שלנו שמכירים את העבודה על בוריה ויודעים לתת את המענה הראוי. הניצחון שלנו על הטרור מתבטא בהמשך הבנייה שלנו בעוטף ישראל. אני קורא מכאן ליועצת המשפטית לממשלה ולשרים: אשרו עכשיו את הקמת היישוב החדש מול רצועת עזה – זהו ניצחון הציונות על הטרור, ניצחון האור על החושך והוא חשוב כעת יותר מתמיד''.
כל העדכונים - חדשות באר שבע והנגב