המגבלה בהגשת בקשות להארכות מעצר בימי שישי, בשל הפסקת הדיונים שעתיים לפני כניסת השבת, לצד ריבוי העצורים ביומיים האחרונים, יצרו עומס על מערכת המשפט. לאור כך גייסה הנהלת מחוז הדרום שופט שלישי לסייע בקיומם של הדיונים הבוקר (שישי).
אתמול, יום חמישי, הובאו לדיונים בבית המשפט בבאר שבע עוד שישים עצורים בדואים. זאת מעבר לעצורים מאירועים פליליים אחרים ברחבי הנגב, שהעמיסו על יום הדיונים שהסתיים בשמונה בערב. זאת גם עקב העובדה שרוב העצורים ערערו על עצם הארכת מעצרם.
1 צפייה בגלריה
שופט נוסף בדיונים של שישי
שופט נוסף בדיונים של שישי
שופט נוסף בדיונים של שישי
(אילוסטרציה: shutterstock)

קראו גם:
נשיא בתי המשפט בשלום אלון גביזון שהתורנות שישי שלו היתה היום, יחד עם השופטת נעם חת-מקוב, נעזר בשופט משה הולצמן שהגיע לסייע לקולגות שלו, לבקשתה של מנהלת המחוז של בתי המשפט, עורכת הדין איריס אזרד.
כמו כן הובאו היום עוד למעלה משלושים עצורים בדואים מהפרעות על כביש שוקת ערד. התפרעויות שמפקד מחוז הדרום של המשטרה פרץ עמר, ומפקד מרחב הנגב נחשון נגלר, לא הצליחו למנוע. המפגינים מחו נגד מבצע הנטיעות של קק"ל בנגב, בטענה לבעלות על הקרקע שרשומה ומוכרת כאדמת מדינה.
ההפגנות הביאו לחסימה של ציר התנועה הראשי והעיקרי של תיירי ונופשי ים המלח שהיו בדרכם לסוף שבוע במלונות. אלו נאלצו להוסיף לנסיעתם עוד שעתיים ארוכות ומייגעות ועוד עשרות קילומטרים בהגעתם לחופשה. זאת גם כמו תושבי ערה ודרום הר חברון שהגעתם לבית נמנעה על ידי המפגינים שחסמו את ציר התנועה, והמשטרה שנמנעה מעימותים איתם.
כל העדכונים - חדשות באר שבע והנגב