הלב נקרע: זעזוע בנגב בעקבות מותם הטרגי של שני בני הדודים, בני ארבע בלבד, שבזמן משחק ננעלו שעות ארוכות בתוך רכב נטוש בישוב חורה.
1 צפייה בגלריה
אחמד ויוסף תאמרי נבארי. בני הדודים נספו יחד
אחמד ויוסף תאמרי נבארי. בני הדודים נספו יחד
אחמד ויוסף תאמרי נבארי. בני הדודים נספו יחד
( צילום: nakab tv)
אחמד תאמר נאברי ויוסף תאמרי נבארי, נכנסו לרכב הנטוש בזמן משחק, אך מצאו עצמם נעולים בתוכו בחום הלוהט. עובר אורח דיווח למוקד מד"א אולם כל ניסיונות ההחייאה עלו בתוהו, והשניים נפטרו בבית החולים סורוקה.
קראו גם:
בעקבות המקרה, יוצא ראש עיריית רהט, פאיז אבו סהייבאן, בקריאה להגביר מודעות במוסדות החינוך ובקרב ההורים.
"אנחה את האימאמים במסגדים שיצאו בקריאה להגביר ערנות וגם את המודעות, זו טרגדיה נוראית, כואב הלב על הילדים האלה", אומר אבו סהייאבן ומספר כי ישנם חוקי עזר ברשויות שנותנים מענה לסוגיית כלי רכב נטושים.
"ברהט אנחנו קונסים בעלי כלי רכב נטושים, קודם מזהירים באמצעות הדבקת מודעה על הרכב ואחר כך פועלים לאכיפה, אסור שדברים כאלה יקרו", הוא אומר ומדגיש: "אני קורא לכולם להגביר ערנות בסביבתם זו מלכודת מוות".
תושב חורה ששוחח עם "מיינט באר שבע והנגב", מספר על תופעה קשה של רכבים נטושים באזור ואומר: "הרכבים משמשים גם להסתרת אמצעי לחימה ואף אחד לא נוגע בהם". גם על נושא הסתרת הנשקים הגיב ראש עיריית רהט, ואמר כי יש צורך לטפל בבעיה באופן דחוף.
בעקבות האירוע החמור, הוחלט כי במוסדות החינוך בישובים הבדואים יגבירו את ההסברה בקרב התלמידים אודות הסכנות במשחקים בתוך מכוניות נטושות וללא השגחת הורים.