גאווה מקומית: מאיה פדלון (24) ממיתר נבחרה לייצג במשך שנתיים את דור העתיד של ישראל באו"ם. פדלון תשולב בין היתר בעבודה היומיומית של משלחת ישראל לאו"ם, תשתתף בדיונים ותישא נאומים בנושאים חברתיים והומניטריים, סיוע בהפקת פעילויות לקידום אג'נדות צעירות בארץ ועוד.
1 צפייה בגלריה
מאיה פדלון. "התרגשה מאוד"
מאיה פדלון. "התרגשה מאוד"
מאיה פדלון. "התרגשה מאוד"
(צילום: פרטי)
מאז ומתמיד חלמה פדלון לייצג את ישראל באו"ם וכעת הצליחה להגשים את חלומה. "העובדה שנפלה בחלקי הזכות לצעוד קדימה ולהגשים חלום זה לא דבר של מה בכך, זו הזדמנות גדולה ואני מכירה תודה על זה מאוד", היא אומרת בהתרגשות בשיחה עם "מיינט באר שבע והנגב".
קראו גם:
מאיה פדלון נולדה בבאר־שבע למשפחה ציונית שתרמה לביטחון המדינה. סבה היה סגן אלוף בצה"ל ואביה שירת ביחידה מובחרת. כשהייתה בת ארבע עברה עם משפחתה ליישוב מיתר, שם למדה בבית הספר היסודי "פסגות" והמשיכה לחטיבת הביניים בעומר.
כשהייתה תלמידת תיכון עברה עם הוריה לארצות הברית במסגרת שליחות של אביה וסיימה שם את לימודיה. אחרי שנתיים ועם סיום הלימודים חזרה פדלון לבדה לישראל כדי למלא את חובתה האזרחית ולהתגייס לצה"ל. בצבא עסקה פדלון במגוון של תפקידים וסיימה את השירות כמפקדת פלוגה. "לא היה לי צל של ספק להתגייס עם בני גילי כשהשליחות של המשפחה שלי המשיכה בארה"ב", היא מספרת. אחרי השירות הצבאי החלה ללמוד יחסים בינלאומיים ותקשורת ועיתונאות באוניברסיטה העברית בירושלים. במהלך הלימודים הגישה פדלון מועמדות לקול קורא שביקש לגייס סטודנטים וסטודנטיות בעלי פוטנציאל לשליחות בארה"ב. היא עברה את המיונים והתקבלה מתוך מאות סטודנטים שניגשו. פדלון תייצג את ישראל מטעם משרד החוץ וארגון מודל האו"ם בישראל ובשיתוף עם רשות הצעירים.
מה היו התגובות?
"הייתה המון התרגשות מצד ההורים שלי וסבא וסבתא שלי ומכל המשפחה ומהתושבים ביישוב, אני מקבלת המון תמיכה וחיבוק ענק וזה מאוד משמח".
איך תתמודדי עם העובדה שמוסדות האו"ם לא ממש אוהדים את ישראל?
"אל מי שידבר איתי, בין שיכיר בישראל או לא יכיר בישראל, אדבר בסובלנות ובנועם, אך באותה נשימה אני לא אתנצל. אני מודעת לקיומה של ישראל וכמה הצבא שלנו מוסרי".
כל העדכונים - חדשות באר שבע והנגב