מהדקים את הבקרה והפיקוח על הסגר בבאר שבע: שוטרים ופקחים הגבירו את האכיפה על השוק העירוני, רושמים דו"חות ומחלקים קנסות לבעלי עסקים שפותחים בניגוד להנחיות.
שוטרים ופקחים בשוק העירונישוטרים ופקחים בשוק העירוני
שוטרים ופקחים בשוק העירוני
(צילום: הרצל יוסף)
קראו גם:
גורמי האכיפה מסיירים בין הדוכנים והחנויות כדי למנוע כל התקהלויות והפרה של הסגר. עם זאת יש לציין כי הפקחים נוהגים במידת הרחמים, וברוב המקרים מסתפקים באזהרה לבעלי העסקים הקורסים כלכלית.
"חונקים אותנו מכל הכיוונים", אמר סוחר שעבר מתחילת הסגר למשלוחים, והוסיף: "סגר ועוד סגר ומאיפה נביא פרנסה?".
שוק העירונישוק העירוני
השוק העירוני. שומם וסגור
(צילום: הרצל יוסף)
מחסומים גם הוצבו בכניסות לשוק כדי להגביר את הבקרה והפיקוח, כמו גם בכביש היוצא מבאר שבע, שבו ניצב מחסום של המשטרה המונע נסיעות המפרות את הנחיות הסגר.
שוטרים ופקחים בשוק העירוני,שוטרים ופקחים בשוק העירוני,
שוטרים ופקחים בשוק העירוני,
(צילום: הרצל יוסף)
האכיפה המוגברת נעשית בתגובה למה שנראה כהתרופפות במשמעת בימים האחרונים. זאת בזמן שנתוני תחלואת הקורונה בבאר שבע ממשיכים להיות גבוהים. נכון להיום (יום שלישי) נמצאו 173 מאומתים חדשים לנגיף הקורונה, בעיר שמוגדרת כתומה על פי תכנית הרמזור. 5.3 אחוזים מהבדיקות נמצאו חיוביות מתוך 3264 בדיקות שבוצעו.
וטרים הקימו מחסומים ביציאה מבאר שבעוטרים הקימו מחסומים ביציאה מבאר שבע
שוטרים הקימו מחסומים ביציאה מבאר שבע
(צילום: הרצל יוסף)
עיריית באר שבע הודיעה, כי משטרת ישראל ואגף הפיקוח יגבירו את פעילות ההסברה והאכיפה כנגד המפרים הנחיות הסגר.
יו"ר נציגות השוק העירוני אבינועם מימון: "השוק העירוני פועל רק במסגרת חנויות חיוניות ועל פי התו הסגול. חשוב לציין שישנם כ-250 חנויות ביגוד הנעלה וכו' שסגורות לגמרי במצטבר כבר יותר מ 150 יום מאז הקורונה.
"בשוק נמצאים באופן קבוע 5 פקחים ושוטר המסיירים כל היום יחד איתי ונועם אליאס חבר בנציגות כנציגי הסוחרים ומבצעים הסברה ואכיפה אם צריך.
אני חייב לציין שהסוחרים משתפים פעולה בצורה מלאה ומבינים את חומרת המצב. חשוב שהציבור יידע שבטוח מאוד להגיע לשוק לקניות , יש עמדות בדיקה בכניסות וכולם שומרים על ההנחיות".
לעדכונים - חדשות באר שבע