רגע מרגש נרשם השבוע בסיומו של כינוסו של הפורום המבצעי של צה"ל לסיכום ראשוני של לקחי מבצע "שומר החומות", בראשותו של הרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי.
1 צפייה בגלריה
רנ"ג יצחק טאיטו
רנ"ג יצחק טאיטו
רנ"ג יצחק טאיטו
(צילום: דובר צה"ל)
בסיומו של הכינוס, בהשתתפות חברי פורום המטה הכללי ושדרת הפיקוד המבצעית הבכירה של צה"ל, העניק הרמטכ"ל את אות המערכה ברצועת הביטחון שבדרום לבנון לנגד המשמעת הוותיק והמיתולוגי של בית הספר לקצינים (בה"ד 1), רב נגד יצחק טאיטו, תושב באר-שבע, שחגג יום קודם לכן את יום הולדתו ה-80.
קראו גם:
רנ"ג טאיטו, המשרת הוותיק ביותר בצה"ל, משמש מאז שנת 1968 בתפקידו כנגד המשמעת של בית הספר לקצינים ומאז מלחמת ששת הימים הוא השתתף בכל מלחמות ישראל.
עם עלותו לבמה לקבלת האות מידי הרמטכ"ל התקבל רנ"ג טאיטו בהצדעה ובמחיאות כפיים על ידי משתתפי הכינוס, חלקם הגדול היו פקודיו בבית הספר לקצינים לדורותיהם.
"ראשית, אני מודה על הכבוד ועל המעמד", אמר בהתרגשות רנ"ג יצחק טאיטו, "תודה לרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי, פורום המטכ"ל ולכל הפורום המבצעי על הרגע המרגש, ממש יום אחרי שמלאו לי 80 שנים. קרוב ל-60 שנה ניהלתי את הטקסים בבה"ד 1. היה לי הכבוד לקחת חלק בתהליך עיצובם של הקצינים והקצינות הבאים בצבא. את רוב הפורום פגשתי על רחבת המסדרים.
"אני מודה לבית הספר לקצינים, הבית השני שלי, על הזכות הלא מובנת מאליה, ועדיין אחרי כמעט 60 שנה, בכל טקס יש את אותה ההתרגשות מחדש וכל טקס טוב יותר מקודמו. במשך כל שנותיי בצבא דגלתי במשמעת, יחס אישי, דוגמא אישית, אוזן קשבת, אמינות ויושרה ואמשיך לדגול כך. אודה שוב על הזכות לקבלת אות זה מהרמטכ"ל. זהו כבוד גדול עבורי".
כל העדכונים - חדשות באר שבע והנגב