לאחר יותר מעשור: מנכ"לי משרדי הבריאות והאוצר קבעו היום (ה') כי ההקמה והתפעול של בית החולים החדש בבאר שבע יהיה במודל משולב של קופות החולים מאוחדת ולאומית ובית החולים שיבא, תוך שהבעלות תהיה של קופות החולים וההפעלה תהיה על ידי בית החולים שיבא שעימו יתקשרו הקופות.
2 צפייה בגלריה
בית החולים החדש בבאר שבע
בית החולים החדש בבאר שבע
בית החולים החדש בבאר שבע
(הדמיה: איתי יאיש)

היום (ה') פרסמו מנכ״ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ומנכ״ל משרד האוצר, שלומי הייזלר, את חוות דעתם המפורטת הממליצה לקבוע כי התכנון ההקמה והתפעול של בית החולים החדש בבאר שבע יהיה במודל משותף לקופות החולים מאוחדת ולאומית, כאשר הבעלות בבית החולים תהיה של קופות החולים, וההפעלה באמצעו בית החולים שיבא. בכך נסללה הדרך לשרי הבריאות והאוצר להעלות את הנושא להחלטת ממשלה מיד אחרי חג הפסח.

2 צפייה בגלריה
בית החולים החדש בבאר שבע
בית החולים החדש בבאר שבע
בית החולים החדש בבאר שבע
(הדמיה: איתי יאיש)

‏‎בית החולים החדש שאמור להיפתח עד לשנת 2028 יכלול בסופו של דבר כ-600 מיטות ויכלול את מגוון השירותים שישתלבו בשירותי האשפוז והקהילה בדרום הארץ.
ההחלטה, שדורשת אישור ממשלה ותוגש לה באופן מיידי, סוללת את הדרך ליישום החלטת הממשלה מ-2014 בה הוחלט לראשונה על הקמת בית חולים חדש בבאר שבע.
בית החולים החדש יחזק את הרפואה בדרום הארץ ויביא לידי ביטוי את היתרונות הגלומים בבעלות משותפת של קופות החולים הקטנות ומרכז רפואי בעל נסיון ויכולת למשוך אליו כח אדם וההשפעות החיוביות של אלה על מבנה התחרות בשוק הבריאות ולצמצום פערים בגישה לשירותי בריאות בדרום הארץ.

דנילוביץ': בשורה ענקית


‎שר האוצר,בצלאל סמוטריץ׳: ״מדובר בהחלטה חשובה ומשמעותית לבאר שבע ולאזור הדרום והנגב כולו, שתשפר באופן מהותי את הרפואה בקהילה, ותקדם מתן שירותי בריאות מעולים לתושבי הדרום. צעד זה הוא חלק ממספר צעדים שנועדו להגביר את ההשקעה בתשתיות בפריפריה, ואין ספק כי הוא יוביל להגדלת האוכלוסיה באזורים אלו. אני מודה לידידי שר הבריאות, אוריאל בוסו, ולמנכ"לי שני המשרדים, עו"ד שלומי הייזלר ומשה בר סימן טוב על שיתוף הפעולה הפורה שהביא לקידום צעד משמעותי זה״.
שר הבריאות, אוריאל בוסו: ״אנחנו עושים היום צעד גדול קדימה לקראת הקמת בית חולים חדש בבאר שבע. בשורה היסטורית שתשנה את פני מערכת הבריאות שלנו לדורות קדימה. זהו מהלך חשוב לנגב, שיוביל להגדלה של המענה הרפואי בכל התחומים וישפיע באופן ישיר על כלל אזרחי ישראל. כפי שהתחייבנו, אנו ממשיכים לממש את ההסכם הקואליציוני שעליו חתם יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי עם הקמת הממשלה, מתוך חזון ברור של צמצום פערים ודאגה שכל אזרח בישראל, מכל איזור גיאוגרפי, יזכה לקבל שירות רפואי שוויוני ואיכותי.
"בניית בית חולים חדש בנגב הוא מהלך צודק שישפר את חייהם ובריאותם של התושבים, ויהיה מקור תעסוקה ומחקר משמעותי. אני שמח שהצלחנו להגיע להבנות עם האוצר לאחר שנים ומודה לשר סמוטריץ' על שיתוף הפעולה. המתווה שנקבע יעניק לנו את הכלים להוציא אל הפועל את המהלך באופן היעיל והנכון ביותר. אפעל להעלות את הנושא לאישור הממשלה בהקדם האפשרי על מנת להתחיל במלאכת ההקמה בזמן הקרוב".
רוביק דנילוביץ', ראש העיר באר שבע: "בשורה ענקית! לאחר מאבק ממושך הוכרז היום על ידי משרדי האוצר והבריאות כי המרכז הרפואי החדש (השני בנגב) יתוכנן, יוקם וינוהל על ידי 'המרכז הרפואי שיבא', הנחשב לאחד מעשרת בתי החולים הטובים בעולם!
"אני מודה לשר האוצר בצלאל סמוטריץ', לשר הבריאות אוריאל בוסו, ולמנכ"לי משרדיהם שלומי היזלר ומשה בר סימן טוב, שנענו לבקשתנו וקיבלו את ההחלטה הנכונה למען בריאותם ואיכות חייהם של תושבי הנגב, כפי שהצגנו להם לפרטי פרטים בשנה האחרונה.
"תודה מיוחדת לשר הבריאות לשעבר, ח"כ אריה דרעי, שנענה לבקשתי להאיץ את הקמתו של בית החולים שמתעכבת בעשור האחרון. עכשיו, הגיע הזמן לצאת לדרך!"

קראו גם:

יוהן אטלן מנכ"ל מועצת הנגב: "לאחר מאבק מתמשך של עשור שכלל דיונים רבים בכנסת ובממשלה, מחאות ציבוריות, כמו גם עתירה משותפת והיסטורית לבג"ץ יחד עם ראשי הרשויות והארגונים בנגב, אני מאמין כי החלטתם של שר הבריאות והאוצר על המודל הייחודי מביאה בשורה אמיתית לאזור. הקמתו של המרכז הרפואי תהווה קפיצת מדרגה בתחום הבריאות באזור ותשפר את איכותם וזמינותם של שירותי בריאות חיוניים לתושבי הנגב. נמשיך לדחוף להאצת הקמתו של המרכז הרפואי החדש ולדאוג כי תושבי הנגב יקבלו את השירות הרפואי הטוב ביותר".