חינוך, ניקיון ותעסוקה - אלה הדברים הכי חשובים לגולשי מיינט באר שבע בבחירות הקרובות, כך עולה מתוצאות משאל הבחירות הגדול שפרסמנו 60 יום לפני הבחירות העירוניות.
תוצאות משאל בחירות באר שבע. צילומים: שאטרסטוק והרצל יוסףתוצאות משאל בחירות באר שבע. צילומים: שאטרסטוק והרצל יוסף
תוצאות משאל בחירות באר שבע. צילומים: שאטרסטוק והרצל יוסף
(תוצאות משאל בחירות באר שבע. צילומים: שאטרסטוק והרצל יוסף)
המשאל בדק מה חשוב לבאר שבעים כשהם מחליטים למי להצביע ובמי לתמוך, מה הנושאים החשובים להם ואיפה צריך לתת את הדגש בקדנציה הבאה של מועצת העיר. לאחר שבוע של הצבעה אנו מפרסמים את תוצאותיו. חשוב לציין שאין לתוצאות משמעות מדעית כלשהי מאחר ומדובר במשאל אינטרנטי ולא בסקר.
על השאלה "מה הנושא הכי חשוב שלפיו תצביע בבחירות" למעלה מ-32% מהגולשים ענו כי נושא החינוך הוא הראשון בחשיבות. לא רחוק ממנו, במקום השני עם 31% הצבעה, נמצא נושא הניקיון והתברואה. מצב התעסוקה מעסיק 26% מהגולשים ואילו נושא המיסים העירוניים חשוב רק ל-11% מהגולשים.
כששאלנו "מה הדבר שהכי חשוב לכם במועמד לראשות העיר" התוצאות היו חד משמעיות. 80% חושבים שיכולת ביצוע מוכחת היא הדבר החשוב ביותר. רק 17% חשבו שנגישות לתושבים הוא קריטריון חשוב למועמדים. ואילו השכלה והשתייכות פוליטית קיבלו אחוזים זעומים.
הנושא הכי חשוב, באר שבעהנושא הכי חשוב, באר שבע
הנושא הכי חשוב, באר שבע
(הנושא הכי חשוב, באר שבע)
מה חשוב במועמד (תמר כהן מרדכי)מה חשוב במועמד (תמר כהן מרדכי)
מה חשוב במועמד (תמר כהן מרדכי)
(מה חשוב במועמד (תמר כהן מרדכי))
על השאלה "איך היית מדרג את העיר מבחינת הדימוי שלה" 57% חושבים שיש פה ושם מה לשפר, 24% מגדירים את באר שבע כעיר שכיף לגור בה ואילו 19% חושבים כי מדובר בעיר במצב בעייתי שדורש תיקון.
על השאלה "איך היית מגדיר את רמת החינוך בעיר" 48% מהמצביעים מגדירים אותה סבירה, 39% חושבים שרמת החינוך טעונת שיפור. קרובים מאוד נמצאים אלה שחושבים שרמת החינוך בבאר שבע מצוינת (6%) ואלה שסבורים כי רמת החינוך פשוט לא טובה (7%).
דירוג העיר, באר שבע (תמר כהן מרדכי)דירוג העיר, באר שבע (תמר כהן מרדכי)
דירוג העיר, באר שבע (תמר כהן מרדכי)
(דירוג העיר, באר שבע (תמר כהן מרדכי))
רמת החינוך באר שבע (תמר כהן מרדכי)רמת החינוך באר שבע (תמר כהן מרדכי)
רמת החינוך באר שבע (תמר כהן מרדכי)
(רמת החינוך באר שבע (תמר כהן מרדכי))
על השאלה "עד כמה אתה מרוצה ממצב התחבורה בעיר והסביבה" 56% מהגולשים חושבים שיש לא מעט בעיות, 30% מהתושבים מרוצים מרמת התחבורה בעיר ומציינים שהמצב בסך הכל סביר ושהכל זורם, ו-14% השיבו שהם "חיים מפקק לפקק".
על השאלה "עד כמה אתה מרוצה מרמת הניקיון בעיר" ענו 57% מהגולשים כי מרוצים פחות או יותר. 32% לא מרוצים רוב הזמן ורק 11% מרוצים ממצב התברואה והניקיון ברחובות העיר.
מצב התחבורה בבאר שבע (תמר כהן מרדכי)מצב התחבורה בבאר שבע (תמר כהן מרדכי)
מצב התחבורה בבאר שבע (תמר כהן מרדכי)
(מצב התחבורה בבאר שבע (תמר כהן מרדכי))
רמת הניקיון באר שבע (תמר כהן מרדכי)רמת הניקיון באר שבע (תמר כהן מרדכי)
רמת הניקיון באר שבע (תמר כהן מרדכי)
(רמת הניקיון באר שבע (תמר כהן מרדכי))
על השאלה "איך היית מגדיר את אפשרויות הבילוי בעיר" תושבי באר שבע שהצביעו במשאל סבורים שהם גרים מוגבלת מבחינה זו, כמעט מחצית מהגולשים, 48%, ציינו כי אפשרויות הבילוי מוגבלות בעיקר לסופי שבוע. 42% סבורים האפשרויות דווקא מגוונות ומתאימות לכל גיל ורק 10% מרגישים שהם חייבים לצאת מהעיר כדי לבלות.
על השאלה "עד כמה שירותי העירייה נגישים ונוחים לך", רוב הגולשים, 67%, ענו שהתמונה לא אחידה. 19% טענו כי שירותי העירייה תקועים והם בפיגור לעומת ערים אחרות ו-14% אחוז מהמשתתפים במשאל חושבים כי שירותי העירייה נגישים, זריזים וטובים.
אפשרויות בילוי באר שבע (תמר כהן מרדכי)אפשרויות בילוי באר שבע (תמר כהן מרדכי)
אפשרויות בילוי באר שבע (תמר כהן מרדכי)
(אפשרויות בילוי באר שבע (תמר כהן מרדכי))
שירותי עירייה באר שבע (תמר כהן מרדכי)שירותי עירייה באר שבע (תמר כהן מרדכי)
שירותי עירייה באר שבע (תמר כהן מרדכי)
(שירותי עירייה באר שבע (תמר כהן מרדכי))
על השאלה "האם אתה מרוצה מרמת הפיתוח הסביבתי בעיר - מסלולי אופניים והליכה, פארקים גני שעשועים ועוד" ענו 50% מהמצביעים מרוצים באופן חלקי וסבורים שיש הזנחה מסוימת. 38% ענו כי הם מאוד מרוצים מהפיתוח הסביבתי שכולל מסלולי אופניים והליכה, פארקים וגני שעשועים. 12% ענו שהם מאוכזבים כמעט בכל תחום של פיתוח סביבתי בעיר.
השאלה האחרונה בסקר הייתה "האם היית ממליץ לחברים שלך לעבור לעיר". כאן נרשמה גאווה עירונית גדולה כש-למעלה ממחצית מהגולשים ענו אחוז ענו שהם ממליצים על באר שבע בכל הזדמנות. 34% השיבו שבאר שבע היא "לא להיט" ו-12 היו עוד יותר קיצוניים וטענו "לעבור לכאן? חס וחלילה".
פיתוח סביבתי באר שבע (תמר כהן מרדכי)פיתוח סביבתי באר שבע (תמר כהן מרדכי)
פיתוח סביבתי באר שבע (תמר כהן מרדכי)
(פיתוח סביבתי באר שבע (תמר כהן מרדכי))
לעבור לבאר שבע (תמר כהן מרדכי)לעבור לבאר שבע (תמר כהן מרדכי)
לעבור לבאר שבע (תמר כהן מרדכי)
(לעבור לבאר שבע (תמר כהן מרדכי))
יצוין כי מדובר במשאל שאינו מייצג והוא מסתמך על פלטפורמה אינטרנטית.