הסינפונייטה הישראלית באר שבע חוזרת לפעילות עם "אמדאוס אמדאוס", קונצרט מספר 7 ברפרטואר של הסדרה הקלאסית. בקונצרט ישתתף הפסנתרן הבינלאומי אסף קליינמן שבא לישראל בטיסה מיוחדת מאוסטריה לפני יותר משבועיים כדי להשתתף בקונצרט.
אסף קליינמן. הגיע בטיסה מיוחדת מאוסטריהאסף קליינמן. הגיע בטיסה מיוחדת מאוסטריה
אסף קליינמן. הגיע בטיסה מיוחדת מאוסטריה
(צילום: קיריל בשקירוב)
קליינמן מופיע בכל העולם והפסנתרן ניקולאי פטרוב אף תיאר אותו במילים "מוזיקאי ופסנתרן נדיר". ואולם, מעטים יודעים שאת הקריירה המוזיקלית שלו הוא התחיל בקונסרבטוריון העירוני באר שבע ולכן היה לו חשוב במיוחד להשתתף בקונצרט המציין את חזרתה לשגרה של התזמורת.
על הקונצרט תנצח סיון אלבו בן־חור שניצחה על תזמורת מובילות בארץ ובעולם ואף נבחרה להיות אחת משמונה מנצחים מכל העולם שהשתתפו בקורס ניצוח יוקרתי בהדרכתו של מאסטרו יורמה פאנולה.
סיון אלבו בן חור. מנצחת על הקונצרטסיון אלבו בן חור. מנצחת על הקונצרט
סיון אלבו בן חור. מנצחת על הקונצרט
(צילום: אילן ספירא)
"אני שמחה ונרגשת לשתף פעולה ולקיים את הופעת הבכורה שלי בסדרת המינויים של הסינפונייטה הישראלית באר שבע. זוהי סגירת מעגל מרגשת עבורי שכן בתור ילדה נהגתי לפקוד את אולמות הקונצרטים שבהם הופיעה הסינפונייטה ואף להגיש את זר הפרחים למנצח בתום הקונצרט". מסרה בן־חור לקראת הקונצרט וסיפרה שהפעם האחרונה שחלקה במה עם אסף קליינמן היתה כשהוא היה בן 12.
הקונצרט ייפתח עם הפתיחה לאופרה "נישואי פיגרו", אחת האופרות הגדולות שכתב וולפגנג אמדאוס מוצרט. בחלקו השני של הקונצרט יבוצעו שתי יצירות לפסנתר ולתזמורת מאת המלחין פרידריך שופן עם הסולן אסף קליינמן.
מוצאי שבת (11.7) שעה 21:00 , המשכן לאמנויות הבמה, באר שבע.