מנהיגים רבים היו לעם ישראל במהלך השנים, אך מעטים הם המוכרים לכולם כמו משה רבנו. דוד בן גוריון אמר עליו שהוא היה "האיש הגדול ביותר שקם לישראל בכל הדורות". לכבוד חג השבועות, בצריף בן גוריון מזמינים את המבקרים לפגוש את משה רבנו מקרוב כששחקן בדמותו יקבל את פני המבקרים בכניסה לאתר בקיבוץ שדה בוקר.
חוגגים את חג מתן תורה בצריף בן־גוריון.חוגגים את חג מתן תורה בצריף בן־גוריון.
חוגגים את חג מתן תורה בצריף בן־גוריון.
(צילום: חנן אפשטיין)
לדוד בן גוריון היה חיבור מיוחד אל התנ"ך, ורבים מחפציו בבית היו קשורים בדרך זו או אחרת לסיפורי התנ"ך. הוא נהג להעתיק למחברתו פסוקים הקשורים למדבר, אותו היה כה נחוש להפריח, ומקורביו מספרים שהיה נוהג לדבר על דמויות בולטות מהתנ"ך, ממש כפי שהיה מדבר על דמויות בנות ימינו. בחג שבועות הקרוב, יצאו המבקרים בצריף בן גוריון ביחד עם דמותו של משה רבנו ל"מסע בזמן" בו ילמדו על מנהיגות ויכירו את בן גוריון לעומק.
לאורך כל החג יתקיים בצריף בן־גוריון משחק "חפש את המטמון" עם הפריטים אשר בחר להציג בביתו - רבים מהם קשורים לתנ"ך. פסל של יונה הנביא במעי הדג שקיבל מקבוצת בני ברית פיניקס, אריזונה, כסמל לכך שעם ישראל הגיע לחוף מבטחים, אסופת פסוקים מהתנ"ך הקשורים למדבר, אותם ליקט בן גוריון בעצמו, מגן דמוי לוחות הברית אותו קיבל מחבר הרבנים בניו־יורק בשנת 1971, צלחת ייחודית מארונו של בן גוריון, אשר מקורה לא ידוע, ובה מופיע תחריט הנוגע לחג: ''הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה - בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ'' מספר תהילים, ואפילו את ספר התנ"ך האישי של ראש הממשלה הראשון, אשר קיבל במתנה מגדעון האוזנר, התובע במשפט אייכמן, ועוד.
ימים שישי־שבת (29-30.5), שעות פתיחה: 10:00-16:00.