זה עשר שנים, בעקבות פעילות מבצעית בגזרת חברון, סובל אייל זיגרון (50), תושב באר-שבע, מהלם קרב. מאז, כהגדרתו, הוא נושא עימו את הצלקת הפנימית הזו ששינתה את חייו מקצה אל קצה.
אייל זיגרון עם מנכ"ל המוזיאוןאייל זיגרון עם מנכ"ל המוזיאון
אייל זיגרון עם מנכ"ל המוזיאון
(צילום: ורד רוזן)
באחרונה הצטלם זיגרון במסגרת תערוכת צילומים מרגשת למען נפגעי פוסט טראומה והלומי קרב במערכות הביטחון, שתוצג החל מיום שישי הבא (16.10) בגלריה "אורבן" בתל-אביב, כשבסיומה יועמדו היצירות למכירה וההכנסות יועברו כתרומה לעמותת "שותפות מגן ישראלית".
זיגרון, גרוש, אב לארבעה ילדים וסב לנכד אחד, שירת בשירות קבע בחיל ההנדסה כמפעיל ציוד מכני הנדסי (צמ"ה). במהלך שירותו הצבאי הוא נטל חלק במבצע 'חומת מגן' ביהודה ושומרון ובמלחמת לבנון השנייה.
קראו גם:
"במהלך השנים", הוא מספר, "חוויתי אירועים רבים שהשפיעו עליי. אירוע רדף אירוע. זה כבר לשגרה. במהלך פעילות מבצעית בחברון, לפני כעשר שנים, התפרץ אצלי הלם קרב. מאז אני חווה שנים קשות של משברים אישיים, אשפוזים וטיפולים. כתוצאה מתופעות הפוסט טראומה חוויתי משבר קשה במשפחתי, התגרשתי והקשר עם המשפחה התרופף. למרות כל הקשיים שעד היום מלווים אותי ואני מתמודד איתם ביום יום, אני עדיין מאמין בחיים ומנסה לחיות את החיים".
זיגרון, כיום יזם נדל"ן, משמש גם כיו"ר פורום הלומי קרב במסגרת ארגון נכי צה"ל בבאר-שבע ולדבריו, "בפעילותי זו אני עוזר לא רק לעצמי אלא גם לאחרים שנמצאים במצבי".
מה הביא אותך לקחת חלק באותה תערוכת צילומים יוצאת דופן?
"התערוכה הזו נועדה להעלות את מודעות הציבור באשר לחשיבות נושא הלומי הקרב, שכל כך זקוקים לעזרה ולקבלה מצד החברה. הלומי הקרב הם מטובי בניה של המדינה ולדעתי הם נשארו מאחור, סובלים מבדידות ומקשיים משפחתיים. החברה לא מכילה אותם. החברה לא יודעת לקבל אותם. הפציעה שלהם לא ניכרת כלפי חוץ, כמו נכים אחרים שאיבדו רגל או יד במהלך פעילות מבצעית. הפציעה שלהם היא פנימית, תוצאה של טראומות שהם, ואני בתוכם, חווינו במהלך השירות הצבאי. יש חשיבות עליונה להעלות את הנושא למודעות הציבור".
לאור אותה חשיבות, עמד זיגרון מול עדשת מצלמתה של ורד רוזן כשהוא מצולם יחד עם עמי כץ, מנכ"ל מוז"א בתל-אביב. התוצאה המצולמת מוצגת, כאמור, בתערוכה, פרי יוזמתה של הפרסומאית יערית שושן-סבג, שתכלול 30 יצירות מצולמות בהן תועדו אנשי ציבור וידוענים לצד הלומי קרב ונפגעי טראומה. בין השאר נוטלים חלק בתערוכה נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, שר החוץ גבי אשכנזי, רוית אסף, אברי גלעד, לוסי האריש, נטע גרטי ודין מירושניקוב.