לאחר 11 עונות בהן כיהן כמנכ"ל, אסי רחמים מסיים היום את תפקידו באופן רשמי. רחמים, אחד משחקני הבית המזוהים ביותר עם המועדון, החל את תפקידו בינואר 2010, לאחר כשנה וחצי בה היה מאמן השוערים של הקבוצה.
קודם לכן, שיחק כשוער הקבוצה במשך 17 עונות, מתוך 21 שנות פעילות כשחקן בוגרים. במשך כארבע עונות שימש כקפטן הקבוצה, האהוב על השחקנים והאוהדים.
4 צפייה בגלריה
אסי רחמים. יישאר בתפקיד?
אסי רחמים. יישאר בתפקיד?
אסי רחמים. 17 עונות בשער הקבוצה
(עוז מועלם)
קראו גם:
במהלך כהונתו כמנכ"ל, רשם המועדון הישגים משמעותיים בכדורגל הישראלי, וצבר ניסיון רב באירופה. הקבוצה זכתה בתארים רבים בזירה הישראלית: שלוש אליפויות רצופות, שתי זכיות בתואר אלוף האלופים, זכייה בגביע הטוטו וגביע המדינה.
במשך שמונה עונות ברציפות, המועדון משתתף במפעלים האירופיים, כולל העפלה היסטורית לשלב 32 הגדולות של הליגה האירופית, ושתי עונות בהן הקבוצה השתתפה בשלב הבתים. עוד ראוי לציין כי בתקופתו בוצע המעבר מאצטדיון וסרמיל המיתולוגי למתחם האימונים החדשני, ה"בית האדום", וכן בוצעו שינויים ארגוניים רבים וביניהם התרחבות הצוות הניהולי.
4 צפייה בגלריה
רחמים (משמאל) עם ברק בכר. המועדון רשם תארים רבים בתקופת כהונתו של המנכ"ל
רחמים (משמאל) עם ברק בכר. המועדון רשם תארים רבים בתקופת כהונתו של המנכ"ל
רחמים (משמאל) עם ברק בכר. המועדון רשם תארים רבים בתקופת כהונתו של המנכ"ל
(צילום: הרצל יוסף)
"ישנם רגעים שמילים קטנות מלתאר", אמר רחמים היום. "המעמד הזה, בו אני מסיים את תפקידי כמנכ"ל המועדון אותו בילדותי הערצתי, גדלתי והתעצבתי, והיה לי לבית ומרכז חיי, הוא כזה. ברגע זה, הדבר הראשון שאני רוצה הוא לומר תודה.
"תודה על חוויות בלתי נשכחות. מעטים האנשים שזוכים לחוות שיאים מרגשים כאלה במקומות שהם כל כך אוהבים. תודה לאוהדים היקרים שלנו, אותם אוהדים שהייתי חלק מהם בילדותי, שזכרונות הכדורגל הראשונים שלי הם איתם בשער 6 בוסרמיל" אמר רחמים. "אוהדים שמלווים את הקבוצה בטוב וברע, מימי שישי בליגה הלאומית ועד למילאנו וגלאזגו. האנשים שעוצרים ואומרים מילה טובה, מחבקים, מדברים על הקבוצה בכל הזדמנות ונושמים את הפועל באר שבע בכל רגע".
המנכ"ל היוצא גם הודה לבני משפחתו שתמכו בו לאורך הדרך. "תודה לחגית אשתי, ולילדיי רון, רז ושיר, על שתמכו בי לאורך השנים, כל פעם באתגר אחר. תודה לעובדים המסורים שזכיתי לעבוד איתם לאורך השנים, ונותנים את כל כולם למען המועדון, לצוותים המקצועיים ולשחקנים בעונות השונות. לכולכם מקום חם בליבי לעד".
4 צפייה בגלריה
אסי רחמים (מימין) וגיא פרימור. זה שבא וזה שהולך
אסי רחמים (מימין) וגיא פרימור. זה שבא וזה שהולך
אסי רחמים (מימין) וגיא פרימור. למנכ"ל החדש יהיו נעליים גדולות להיכנס אליהן
(צילום: הרצל יוסף)
עוד הוסיף רחמים תודה לאלונה ברקת, נשיאת המועדון, על שנים רבות של שיתוף פעולה פורה. "תודה רבה על האמון הרב בי לאורך השנים. תודה על צעידה משותפת אל עבר רגעים קסומים, חוויות מרגשות והגשמת היעדים להם חתרנו. תודה על חברות אמיתית, על תמיכה הדדית ועל דרך ארוכה שבוודאי לא מסתיימת. הפועל באר שבע תישאר לעד בדמי, בנשמתי ובתפילותיי להצלחתה בכל משחק ומשחק" סיכם רחמים.
נשיאת המועדון, אלונה ברקת: "אסי היקר, נפגשנו ביומי הראשון בהפועל באר שבע לפני 14 שנים, ומאז לא נפרדו דרכינו: כשחקן וקפטן, כמאמן בצוות המקצועי וכמנכ״ל. הבטחת לי ביום הראשון, כדרכך לקמץ במילים, ש"יהיה בסדר". אז אחרי דרך כל כך ארוכה שלנו יחד, אני יכולה לומר בפה מלא שהיה הרבה יותר מ"בסדר". הייתה עלייה לליגת העל, היו אליפויות, היה גביע, היו מסעות מופלאים באירופה - וכולם רשומים על שמך.
4 צפייה בגלריה
אלונה ברקת (משמאל) ואסי רחמים. הפעילות הופסקה
אלונה ברקת (משמאל) ואסי רחמים. הפעילות הופסקה
אסי רחמים ואלונה ברקת. רק רצה ש"יהיה בסדר"
(צילום: הרצל יוסף)
"אסי שלנו, ניחנת בהרבה תכונות שהן מצוינות, שאיפה לשלמות, ירידה לפרטים הכי קטנים, צניעות אינסופית ואהבה לאנשים, למועדון ולמשחק. אבל התכונה שאני רוצה לציין היום היא השקט וקור הרוח שלך. לא רק שאתה קר רוח – בהצלחות ובאכזבות – אתה תמיד יודע להשרות את השקט וקור הרוח על כל הסביבה. בכל פעם שיש קושי, אכזבה או חלילה משבר – אתה שם להרים את כולנו, להסתכל קדימה ולא לוותר.
"אסי יקר, כשאתה יוצא לדרך חדשה אני רוצה רק להגיד לך תודה. תודה גדולה על מה שהיית למועדון הזה, תודה על מה שאתה ותודה על כל מה שתהיה עבור המועדון ועבורי אישית. אסי, אתה הולך אבל לא עוזב. דע לך שלעולם ועד תהיה חלק מהמועדון הזה, כי כמו שאומרים, אפשר להוציא את הילד – איזה ילד, את הגבר – מהפועל באר שבע אבל אי אפשר להוציא את הפועל באר שבע מאסי. אז אסי, בהצלחה, עוד נשוב וניפגש, ורק תדע שאני מעריכה ואוהבת אותך מאד".