אחרי שצברה שלוש נקודות ליגה ראשונות במחזור הפתיחה וארבעה ימים לפני המשחק מול לאצ'י במוקדמות הליגה האירופית, ניסתה הערב (ראשון) הפועל באר שבע להמשיך את המומנטום במשחק חוץ מול מכבי חיפה. המאמן יוסי אבוקסיס שנאלץ להסתדר ללא שון גולדברג הפצוע ומרואן קבהא שסיים בידוד של מספר ימים לאחר שבתו שהתה בגן עם חולה קורונה עלה עם דודי טוויטו, תומר יוספי ואיתמר שבירו ב-11.
אלטון אקולטסה (מימין) מול מוחמד אבו פאני. לא מצא את הרשתאלטון אקולטסה (מימין) מול מוחמד אבו פאני. לא מצא את הרשת
אלטון אקולטסה (מימין) מול מוחמד אבו פאני. לא מצא את הרשת
(צילום: עוז מועלם)
קראו גם:
פתיחת המשחק הייתה של האקס ברק בכר וחניכיו שניצחו את הפועל באר שבע בכל שבעת משחקי הליגה האחרונים ובדקה ה-23 היא ניצלה את היתרון שלה על כר הדשא עם שער ראשון. סאן מנחם פרץ באגף שמאל והעביר כדור לניקיטה רוקאביצה ומלך השערים של הירוקים בעונה שעברה בעט נהדר לפינה העליונה של אוהד לויטה, 0:1 לחיפה.
באר שבע ניסתה לחזור בעיקר בזכות אלטון אקולטסה, אבל המהלכים שלו לא היו תכליתיים והמחצית הראשונה הסתיימה ביתרון קטן למארחת. האורחת פתחה טוב יותר את המחצית השנייה והצליחה להשוות בדקה ה-59. מהלך נהדר שהתחיל בז'וסוואה, המשיך בסינטיהו סלליך שבעט חלש אבל ג'וש כהן טעה והשמיט את הכדור לרגליו של איתמר שבירו שכבש שער שני ברציפות, 1:1.
ניקיטה רוקאביצה (משמאל) כובש. באר שבע שוב הפסידה לחיפהניקיטה רוקאביצה (משמאל) כובש. באר שבע שוב הפסידה לחיפה
ניקיטה רוקאביצה (משמאל) כובש. באר שבע שוב הפסידה לחיפה
(צילום: עוז מועלם)
השמחה של באר שבע לא נמשכה הרבה זמן. שלוש דקות מאוחר יותר דולב חזיזה פרץ באגף ימין והעביר רוחב שהטעה את אור דדיה ואוהד לויטה שלא הסתדרו איתו, ניקיטה רוקאביצה אמר 'תודה' וגלגל את הכדור לשער השחוף כדי לכבוש את השני שלו ולעלות את מכבי חיפה ל-1:2.
האורחת לא הצליחה למצוא את שער השוויון ונענשה מהעבר השני. יאניק ווילדסחוט המחליף עבר בקלילות את אור דדיה ובעט כדור שפגע במיגל ויטור ועלה מעל אוהד לויטה בדרך ל-1:3. באר שבע לא הצליחה לצמק וסיימה משחק ליגה שמיני ברציפות בהפסד מול הירוקים. ביום חמישי (20:00) ייצאו האדומים למשחק חוץ מול לאצ'י בסיבוב המוקדמות השני של הליגה האירופית ובמחזור הבא תתארח בליגה אצל הפועל חדרה.
פרסום ראשוני: 23:32 , 13.09.20