המרוץ על מושב בבית המחוקקים: טלאל אלקרנוואי, לשעבר ראש עיריית רהט, עומד בראש רשימה חדשה 'עתיד הנגב', אשר תתמודד בבחירות הקרובות לכנסת. המפלגה שנרשמה כחוק הציגה את עיקרי המצע שלה, שברובו מדבר על שיפור החיים של הבדואים בנגב.
בין היתר הם מקווים "לקדם הכרה בכפרים הלא מוכרים בנגב, לקדם חזון נגב לכל תושביו, להשיג שוויון מלא בין כל האזרחים בישראל, להביא לשלום צודק והוגן ובר קיימא המבוסס על שתי מדינות עצמאיות ריבוניות, ארגון האוכלוסייה הבדואית כקבוצה ילידית למען השגת זכויותיה בתחומי התכנון והבניה, החינוך, הבריאות, הרווחה והכלכלה ושאר תחומי החיים".
1 צפייה בגלריה
טלאל אלקרנוואי ובתים במגזר הבדואי בנגב
טלאל אלקרנוואי ובתים במגזר הבדואי בנגב
טלאל אלקרנוואי ובתים במגזר הבדואי בנגב
(צילום: הרצל יוסף)
קראו גם:
אחרי אלקרנואי, המזוהה עם מפלגת העבודה, ברשימה: איברהים נסאסרה, יזם כלכלי ופעיל חברתי מהישוב לקייה. במקום השלישי מוקם נאיף אבו עראר, ראש מועצת ערערה בנגב.
אלא שבמגזר הבדואי לא מתלהבים מהמפלגה החדשה שתנסה לנגוס קולות ממפלגת רע"ם של מנסור עבאס, שקיבלה קולות רבים ביישובים בנגב, ורבים אף מטילים ספק אם היא תתמודד בבחירות. "זה בלון ניסוי שיתפוצץ", אומר ראש עיריית רהט, פאיז אבו סהיאבן, בשיחה עם 'מיינט באר-שבע והנגב'. עוד לדבריו, מפלגה כזו תבזבז קולות שילכו לאיבוד, ובלשונו "מפלגת שריפת קולות".
אבו סהיבאן: "הבדואים יודעים ומכירים מי האנשים המובילים בנגב, והמפלגות שמקדמות את האינטרסים שלהם. ריצה של מפלגה כזו תחזק את הימין הקיצוני ומפחית את הקולות של רע"מ, לדעתי המפלגה בסוף לא תרוץ".
גם אישים אחרים בנגב מתייחסים בזלזול למפלגה החדשה. "אין לה שום סיכוי", אומרים בשיחות סגורות.
יש לציין, שבעבר מפלגת נגב שקמה נחלה כישלון, והבוחרים העדיפו את המפלגות המסורתיות והמוכרות. מפלגה כזו שקמה לפני למעלה משני עשורים תחת הסלוגן "הגיע זמן הנגב", וביקשה לשנות את סדרי העדיפויות, לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה והתפרקה.
כל העדכונים - חדשות באר שבע והנגב