הפרקליטות הגישה היום לבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד איוב אבו מעיוף (23) מהפזורה הבדואית, אשר נכנס ברכב יחד עם אחיו בן ה-13 לשטח אש באיזור מחנה צבאי "צאלים".
על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד אירה ויימן קריקון, בתאריך 23.4.22 נהג אבו מעיוף ברכבו, כשלצידו אחיו הקטן בכביש 222. בשלב מסוים ירד מהכביש ונכנס לשטח אש המשמש לאימונים של כוחות צה"ל באש חיה באיזור מחנה צבאי "צאלים".
1 צפייה בגלריה
נמלטו מהחיילים בשטח אש
נמלטו מהחיילים בשטח אש
נמלטו מהחיילים בשטח אש
(צילום אילוסטרציה: דובר צה"ל)
בכניסה לשטח האימונים מוצבות בטונדות ועליהן כתוב בשפות העברית, האנגלית והערבית "סכנה שטח אש הכניסה אסורה", וכן מוטבעים סמלים של "הכניסה אסורה" ו"סכנה". החיילים הבחינו ברכב שנסע בשביל עפר בתוך שטח האימונים, סימנו לו לעצור וצעקו לעברו בעברית ובערבית. משלא עצר, החיילים ירו מנשקם באוויר ובהמשך ירו לעבר גלגליו האחוריים של הרכב, אך הנהג המשיך בנסיעה.
קראו גם:
כתוצאה מהירי, אבו מעיוף נפצע בעורפו ובצווארו מרסיסי קליעים, עצר בתוך שטח האימונים, התקשר לבן משפחתו וביקש לחלצו.
כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של כניסה למקום צבאי והפרעה לעובד ציבור. בכתב האישום צוין, כי הנאשם "נכנס בעצמו והוביל את אחיו הקטין לשטח אימונים ובהתנהגותו גרם לכך שהחיילים נאלצו לירות לעברם ורק בנס האירוע הסתיים בפציעה קלה יחסית ולא הסתיים בתוצאה טראגית. מעשיו של הנאשם גרמו לשני אנשים נוספים להיכנס לשטח האימונים על מנת לחלצו משם ובכך סיכנו גם אותם".
יחד עם כתב האישום, הגישה הפרקליטות לבית המשפט בקשה להארכת תנאים מגבילים בעניינו של הנאשם של מעצר בית מלא ועוד.