בשורות טובות במיוחד ליישובים העירוניים בנגב המזרחי. הממשלה אישרה היום (ראשון) סיוע ליישובים עירוניים באיזור, במימון פרויקטים תחבורתיים, במערכת החינוך, הרווחה והתשתיות בהיקף של 400 מיליוני שקל. בין הערים נמצאות ערד, דימונה, ירוחם, מיתר, שגב שלום ומצפה רמון.
3 צפייה בגלריה
ערד 100 יחידות דיור בהגרלה
ערד 100 יחידות דיור בהגרלה
ערד. ברשימת הערים המחוזקות
(הרצל יוסף)
בהודעה משותפת ציינו משרדי הממשלה כי "מדובר בתוכנית עבודה חדשה, אדירה בהיקפה, שבאה לחזק את ההתיישבות העירונית בנגב המזרחי ולעודד צמיחה של היישובים העירוניים בנגב".
על פי החלטת הממשלה יושקעו הכספים בתקציב המדינה לטובת פיתוח הדיור והתשתיות בערד, דימונה, ירוחם ומצפה רמון וכן יוקצו עשרות מיליוני שקלים לחיזוק שירותי הרווחה, החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי וכן יינתן סיוע לבתי המלון באזור, לעסקים קטנים ולמפעלים באזור הנגב המזרחי.
3 צפייה בגלריה
יו"ר מועצת הנגב עו"ד ניסן בן חמו
יו"ר מועצת הנגב עו"ד ניסן בן חמו
בן חמו
(צילום: יח"צ)
בעקבות החלטת הממשלה ציין ראש עיריית ערד עו"ד ניסן בן חמו: "מדובר ביום חג. זו החלטת ממשלה היסטורית לערד ולנגב המזרחי. מאות מיליוני שקלים שישדרגו את הישובים בנגב המזרחי.
"חצי שנה של עבודה עם מנכ"לים עם שרים ועם משרדי ממשלה ועם שר החוץ יאיר לפיד שהתחייב בפניי להעביר את ההחלטה הזו עוד השנה - והוא מקיים".
בתוך כך הוחלט גם כי בקרוב תובא לאישור הממשלה הצעה מקבילה לטובת הרשויות האזוריות בנגב המזרחי.
3 צפייה בגלריה
ראש מועצת רמת הנגב, ערן דורון
ראש מועצת רמת הנגב, ערן דורון
ראש מועצת רמת הנגב, ערן דורון
(צילום: מועצת רמת הנגב)
ראש המועצה האזורית רמת הנגב, ערן דורון, ראש המועצה האזורית הערבה התיכונה, מאיר צור וראש המועצה האזורית חבל אילות, ד"ר חנן גינת, ציינו בתגובה להחלטת הממשלה על התכנית לעידוד וצמיחה של הנגב המזרחי, כי "החלטת הממשלה על התכנית לעידוד צמיחה דמוגרפית ופיתוח כלכלי בר קיימא ביישובים באזור הנגב המזרחי לשנים 2022-2026, כפי שהובאה במתכונתה המקורית, היתה רעה בתכליתה בשל הזנחת עשרות יישובים ואלפי תושבים במרחב הכפרי של הנגב המזרחי.
קראו עוד >>>
"עם זאת, אנו מברכים על תוספת הסעיף שמבטיח כי תובא הצעה מקבילה עבור הרשויות האזוריות ומודים לשרים על כך".
ראשי המועצות האזוריות הוסיפו וציינו, כי "אין אנו חושבים שהיה נכון לפצל מלכתחילה בין ההתיישבות הכפרית לישובים העירוניים.
"אך כעת יש לקוות כי הצעה זו תובא בהקדם האפשרי לשולחן הממשלה ולתמוך ברשויות האזוריות שאיבדו בשנים האחרונות עשרות מיליוני שקלים מתקציבן השנתי השוטף ופגיעה בהן היא פגיעה קשה ביכולת של הנגב לצמוח ולהתקדם.
"אנו מקווים שהצעה זו תקודם ותיושם בהקדם, אחרת תהיה כאן בכייה לדורות".
לכל העדכונים - חדשות באר שבע והנגב