רבות דובר על מצבם של נהגי האוטובוסים בארץ, על העומס בשעות העבודה, הקושי בנהיגה רצופה והשחיקה המתמדת בעבודתם שמאחורי ההגה. תנאי העסקתם של הנהגים היוו ומהוות גם כיום עילה למחאות מצידם עד כדי עיצומים והתפטרות מתמשכת של נהגים, ומנגד, לקושי הרב של חברות התחבורה הציבורית לגייס נהגים חדשים לשורותיהן.
באחרונה החליטו בחברת "מטרופולין" לנקוט בצעד משמעותי לשיפור תנאי נהגי החברה בתחנה המרכזית בבאר־שבע, והשיקו בשבוע שעבר חדר מנוחה לנהגים המאובזר במקרר, שש מיטות, ואפילו סלסלת פירות טריים.
1 צפייה בגלריה
חדר המנוחה. "מחמם את הלב"
חדר המנוחה. "מחמם את הלב"
חדר המנוחה. "מחמם את הלב"
( צילום: דוברות ההסתדרות מרחב נגב)
"מדובר בחדר המנוחה הראשון בישראל שהוקם בחברת מטרופולין", ציין מנהל אשכול דרום ב"מטרופולין", ברוך ברקוביץ', "החדר הזה מיועד אך ורק לרווחת הנהגים. אין כאן טלוויזיה ואין רדיו. יש כאן רק שקט, כי זה בדיוק מה שהנהגים צריכים. יחליפו להם כל יום מצעים במיטות, יימלאו במים את המקרר, וכמובן יכינו עבורם פירות טריים".
קראו גם:
ממלא מקום יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, נורברט בוקובזה, אמר כי "זה תמיד מחמם את הלב לראות הנהלות של עובדים שדואגות באמת לעובדים. עשינו צעד משמעותי בדרך לשיפור תנאיהם של מאות נהגים במרחב הנגב".
לדברי דורון עזרא, מנהל חטיבת התחבורה הציבורית בהסתדרות, "לאחר מאמץ וטיפול צמוד שלנו מול הנהלת 'מטרופולין', זכינו לראות את חדר המנוחה אשר ישרת את נהגי 'מטרופולין' מאזור הנגב ואת הנהגים המגיעים מאזור המרכז".
ברוך ברקוביץ': "אין כאן טלוויזיה ואין רדיו. יש כאן רק שקט, כי זה בדיוק מה שהנהגים צריכים. יחליפו להם כל יום מצעים במיטות, יימלאו במים את המקרר, וכמובן יכינו עבורם פירות טריים"
כל העדכונים - חדשות באר שבע והנגב