סניף "הבית הגאה" ברחוב סמילנסקי בעיר העתיקה בבאר שבע ייסגר ויעבור למשכנו החדש, גם כן בעיר העתיקה. כרגע ישנן מספר אופציות, אחת מהן שהסניף יפעל ממבנה ברחוב העצמאות.
1 צפייה בגלריה
הבית הגאה ברחוב סמילנסקי
הבית הגאה ברחוב סמילנסקי
הבית הגאה ברחוב סמילנסקי
(צילום: הבית הגאה באר שבע והדרום)
הסניף בסמילנסקי שנקרא על שמה של אחת ממייסדות הבית, ד"ר יעל לוי חזן ז"ל, נחנך בשנת 2017 ומקיים את פעילויותיו משם. חנוכת הסניף בסמילנסקי עוררה בתחילה התנגדות מצד מתפללי בית הכנסת הסמוך. "לא מצאו מקום אחר, רק כאן" טענו אז. אולם בקהילה הגאה הבהירו כי "המעבר למבנה אחר לא קשור למיקומו של הסניף מול בית הכנסת. המעבר בגלל שהפעילות התרחבה והמקום צר".
"הבית הגאה" בבאר שבע הוא ארגון המהווה בית לקהילה הגאה ופועל גם כמרכז קהילתי שנתמך על ידי העירייה. הארגון ידע תהפוכות ומאבקים במרוצת השנים, בעיקר בכל הקשור לקיום מצעדי גאווה וניראות וחשיפה ציבורית. בתחילה התקיימו אירועים סגורים במרכז הצעירים בשל התנגדות גורמים חרדיים למצעדים בתוך ריכוזי אוכלוסייה. אלא שבשנים האחרונות חל מהפך וקיימת יותר פתיחות, בעיקר מצד העירייה שמסייעת ותומכת. מצעד הגאווה לפני שבועיים היה במסלול הארוך ביותר אי פעם שצעדו חברי ופעילי הקהילה הגאה. רכז קידום הקהילה הגאה בבאר שבע, גיל אליאס, מאשר את מעבר מהסניף הקהילה בסמילנסקי למקום אחר: "אני מעריך שבחודש אוגוסט נעבור למשכן החדש שיחנך בטקס בהשתתפות ראש העירייה".
כל העדכונים - חדשות באר שבע והנגב