צעד יוצא דופן מסוגו נקטה המשטרה במחוז הדרומי בתקופה האחרונה בפעילותה כנגד תופעת ההימורים בקרב בני נוער באזור הנגב, כאשר הפעילה בני נוער כסוכנים סמויים, אשר חשפו בתי עסק בבאר־שבע, דימונה וירוחם שמכרו כרטיסי הגרלה והימורים לקטינים בניגוד לחוק.
1 צפייה בגלריה
כרטיסי ההגרלה שנמכרו לקטינים
כרטיסי ההגרלה שנמכרו לקטינים
כרטיסי ההגרלה שנמכרו לקטינים
(צילום: דוברות המשטרה)
במהלך פעילות אכיפה ממוקדת של המשטרה כנגד ממכר כרטיסי הגרלה לקטינים הופעלו במהלך חודש דצמבר האחרון סוכנים קטינים לאיתור אותם בתי עסק שפעלו בניגוד לחוק עם מכירת כרטיסי הגרלה והימורים לקטינים.
במהלך הפעילות המשטרתית ביצעו הסוכנים הקטינים עשר רכישות של כרטיסי הגרלה והימורים משישה בתי עסק שונים בבאר־שבע, דימונה וירוחם, תוך שאותה פעילות מלווה על ידי מחלקת נוער ומשפחה בחטיבת החקירות של המשטרה יחד עם מחלק הנוער בתחנות המשטרה בבאר־שבע ודימונה.
קראו גם:
במסגרת הפעילות בוימו עשרות ניסיונות רכישה בהן בעלי בתי עסק למכור כרטיסי הגרלה והימורים לקטינים, ואולם בשישה בתי עסק, בוצעו עשר רכישות על ידי הסוכנים הקטינים ובעליהם של אותם עסקים זומנו לחקירה במשטרה.
במשטרה ציינו כי בשנה החולפת מתקיים שיתוף פעולה פורה בין המשטרה לבין מפעל הפיס והמועצה להסדר ההימורים בספורט בתחום האכיפה של מכירת כרטיסי הגרלה והימורים לקטינים.
ממפעל הפיס נמסר: "מפעל הפיס רואה בחומרה רבה כל הפרה של האיסור הגורף בדבר מכירה לקטינים. הנהלת הפיס נוקטת בכל אמצעי האכיפה העומדים לרשותה, לרבות ביצוע של אלפי בקרות בשנה, ובהן גם בקרות סמויות, פעילות משותפת עם מחלקת נוער ומשפחה במשטרה, הסברה והדרכות לזכיינים, ובמקרה הצורך גם נקיטת הליכים משמעתיים שמגיעים עד כדי שלילת זיכיון. למפעל הפיס אין אפשרות חוקית לבצע ביקורות באמצעות קטינים, ועל כן אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם אגף הנוער במשטרה שמטרתו למגר את התופעה. מפעל הפיס ילווה את החקירה ויפעל יחד עם גורמי אכיפת החוק עד לבירור מלא. מפעל הפיס נוקט בגישה של 'אפס סובלנות' להפרות מסוג זה, ואם אכן יתברר שהיו כאלה, ועדת הבירורים תזמן את הזכיינים ותפעל ביד קשה וללא פשרות נגד המפירים".
מהמועצה להסדר ההימורים בספורט נמסר: "המועצה להסדר ההימורים בספורט עובדת בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל למיגור מכירת כרטיסי הגרלה והימורים לקטינים. המועצה מפעילה אמצעים מגוונים הכוללים בין השאר הדרכות, בקרות ולקוח סמוי אשר הביאו רק בחודשים האחרונים לסגירת והשעיית עשר תחנות. במסגרת הפעילות הובהר לכלל תחנות הטוטו בארץ, כי המועצה תנקוט במדיניות אפס סובלנות כלפי תחנות שייתפסו כשהן מוכרות לקטינים. המועצה רואה בחומרה רבה תחנות שעדיין מפרות את החוק ברגל גסה ומוכרות הימורים לקטינים. כל תחנה שנתפסה ותיתפס תיסגר לאלתר בכפוף לשימוע".
כל העדכונים - חדשות באר שבע והנגב