בשל היקפי תחלואה ואשפוז נרחבים תוך יממה, נפתחה היום (שני) מחלקה פנימית קורונה נוספת בבית החולים סורוקה בבאר שבע. מאות מעובדי המרכז הרפואי נמצאים בבידוד ובית החולים מסר כי נאלץ לצמצם את היקף הפעילות שלו.
נכון להיום פועלות בבית החולים 6 מחלקות ויחידות לטיפול בחולי קורונה: יחידה לטיפול נמרץ קורונה, 3 מחלקות פנימיות קורונה, מחלקת קורונה ליולדות ולנשים הרות ויחידה לילדים במרכז סבן לילדים.
1 צפייה בגלריה
מחלקת הקורונה ב"סורוקה". עיקר התחלואה התרכזה בשכונות בהן האוכלוסיה מבוגרת
מחלקת הקורונה ב"סורוקה". עיקר התחלואה התרכזה בשכונות בהן האוכלוסיה מבוגרת
מחלקת קורונה ב"סורוקה"
(צילום: הרצל יוסף)
קראו גם:
ביחידה לטיפול נמרץ קורונה ובמחלקות קורונה בסורוקה, מקבוצת כללית, מאושפזים כעת 91 מטופלים, מתוכם 29 במצב קשה, 8 מהם מאושפזים ביחידה לטיפול נמרץ קורונה.
פרופ׳ נמרוד מימון, יו״ר החטיבה לרפואה פנימית בסורוקה: "האתגרים העומדים כיום בפנינו הם כפולים, גם לטפל בעלייה בתחלואת הגל החמישי וגם לתת שירות למטופלים עם תחלואת החורף הרגילה. מה שמאפיין את הגל הנוכחי הוא שחולים רבים שסובלים מבעיות רפואיות אחרות, כמו שבץ מוחי, אירוע לבבי, פגיעות טראומה ועוד, מאובחנים גם עם קורונה. זהו מצב שמחייב עבודה רב צוותית וניהול והפעלת יחידות רבות ושונות בבית החולים לטיפול בחולים אלה".
ד"ר שלומי קודש, מנהל סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי, הוסיף: "בשל העלייה ההולכת וגדלה בתחלואה, אין מנוס מפתיחת מחלקות נוספות למאושפזים חולים ומאומתים לקורונה, בהתאם להיערכות לתרחישים השונים. התחלואה והבידודים לא פוסחים על עובדי בית החולים והמצב מצריך צמצום של פעילות אלקטיבית והסבת כוח אדם ממחלקות שונות למחלקות הקורונה.
"על אף התחלואה הנרחבת אנו עדים לתחלואה פחות קשה בקרב המחוסנים. החולים היותר מורכבים וקשים הם אלו שנמנעו מלהתחסן כלל או חלקית. החיסונים הוכיחו ומוכיחים את יעילותם במניעת תחלואה קשה".
כל העדכונים - חדשות באר שבע והנגב