13 חודשים לאחר ששכלו את בן הזקונים שלהם, שילה סעד ז"ל בן השלוש וחצי, תושב מושב שוקדה, שנהרג בתאונת דרכים קטלנית בחול המועד פסח אשתקד, הפכו לירון וליאל סעד להורים לתינוקת שנולדה להם ביום שלישי השבוע והתווספה לחמשת ילדי המשפחה.
"היתה לנו התלבטות האם להמשיך להביא עוד חיים", סיפר ל"מיינט באר שבע והנגב" לירון סעד, "אבל מצד שני, הרגשנו בעקבות אותו מקרה בו איבדנו את שילה כי הלכידות המשפחתית וכוח החיים חזקים יותר, וזה מה שהכריע את הכף. ההחלטה להביא עוד ילד לעולם היא מתוך הערכת ערך החיים וחשיבות הילדים. לפעמים, כשמאבדים משהו, מעריכים את הטוב שיש לך".
2 צפייה בגלריה
 לירון סעד עם בתו. השם יהיה בסימן של גאולה
 לירון סעד עם בתו. השם יהיה בסימן של גאולה
לירון סעד עם בתו. השם יהיה בסימן של גאולה
(צילום פרטי)
כזכור, באותו יום בו אירעה התאונה נסע האב לירון עם שניים מילדיו, שילה ואביחי, להתפלל מנחה בבית הכנסת בכפר מימון. בדרך חזרה מבית הכנסת ביקש שילה ללכת לגן השעשועים הסמוך, בעוד האב הלך להביא את הרכב.
חקירת המשטרה העלתה אז, כי שילה ראה את אביו מגיע עם רכבו ורץ לקראתו וכשהוא חצה את הכביש פגע בו רכב שהיה נהוג על ידי תושב כפר מימון. שילה נפגע באורח אנוש ופונה בניידת טיפול נמרץ, תוך ביצוע פעולות החייאה, לבית החולים "סורוקה", שם נקבע מותו.
מן הסתם, לא קל לקבל החלטה להביא ילד לעולם לאחר מה שחוויתם לפני קצת יותר משנה?
"אנחנו פועלים לחיזוק משפחות שחוו שכול כתוצאה מתאונות דרכים. אנחנו שוקדים על הוצאה לאור של ספר מאמרים שיעודד וינחם משפחות שכולות. המסר הוא שתמיד נדע לקבל כוחות ותעצומות נפש כדי לבחור באור ובחיים. על פי העקרון, הזה אנחנו משתדלים לקיים זאת הלכה למעשה".
קראו גם:

שמחה מהולה בתקווה

זו הלידה השביעית שלירון וליאל, בשנות הארבעים לחייהם, חווים ולדברי לירון, "לידתה של הבת הקטנה זו בגדר שמחה מהולה יותר בתקווה מאשר בעצב. חודש אייר הוא חודש הגאולה בו מציינים את יום העצמאות ואת יום ירושלים. לידת הבת מביאה אור לבית ולכל עם ישראל. הלידה התבצעה בסמיכות ליום השנה למותו של שילה זיכרונו לברכה. כמו שראינו חיבוק גדול מכל הסובבים אותנו לאחר המקרה הנורא אז, עוטפים אותנו ומחבקים אותנו גם בשמחה הזו".
2 צפייה בגלריה
שילה סעד ז"ל
שילה סעד ז"ל
"פועלים להנצחתו על ידי יצירה". שילה סעד ז"ל
(צילום: באדיבות המשפחה)

בחרתם כבר שם לרכה הנולדת?

"יש לנו כמה אופציות, אך טרם נפלה ההחלטה הסופית לגבי השם. מסתמן, ששמה של הבת יהיה בסימן של גאולה ואורה".
בתוך כך מציין לירון סעד כי "אנחנו פועלים להנצחתו של שילה על ידי יצירה. לא רצינו להקים גלעד לזכרו, אלא להקים מבנה קבע לבית הספר תלמוד תורני־לאומי בקריית החינוך שבמועצה האזורית שדות נגב, ששניים מילדינו לומדים בו. כיום בית הספר פועל במבנים זמניים ובקרוואנים ויש לו ביקוש גדול לתלמידים. הכוונה היא להקים במקום מבנה קבע שיישא את שמו של שילה זיכרונו לברכה. בשלב זה אנחנו מגייסים כספים ופועלים מול הרשויות כדי לגבש תכניות להקמת המבנה".
כל העדכונים - חדשות באר שבע והנגב