בצומת הרחובות הרצל - נגבה בעיר העתיקה בבאר־שבע שוכן מבנה ישן בעל מגרש פינתי שנמצא בסכנת קריסה עקב יסודותיו הרעועים. הסכנה הגדולה נובעת מכך שהמבנה פרוץ ונגיש.
אנשים בסביבה סיפרו כי למבנה מגיעים אנשים שנכנסים לתוכו, מחטטים בין ההריסות, ואפילו התגלה בעבר שמישהו ישן שם.
1 צפייה בגלריה
אלכס קלנטירסקי עם משפחתו
אלכס קלנטירסקי עם משפחתו
המבנה שייהרס לצד הדמיית הבניין החדש
(צילום: הרצל יוסף, הדמיה: תומר כהן, "תור אדריכלים בע"מ")
קראו גם:
"אני הייתי עדה מספר פעמים שבנאדם מאחסן שם כל מיני דברים וכפי שהמבנה נראה, הוא מסכן את עצמו. לדעתי", מספרת אישה שעובדת לא הרחק מהמבנה, "היו צריכים לדאוג לאטום את המבנה ולגדר אותו כדי למנוע כל גישה למקום".
חלק מגג המבנה קרס בעבר, מה שממחיש את החששות מקריסה טוטאלית. בעת ההגעה למקום, פגשנו בבעלים של המבנה, רגב רטס, שבשיחה עם מיינט באר שבע והנגב הבטיח כי יפעל באופן מיידי לסגור כל גישה למקום. "המבנה יגודר ותימנע כניסה למתחם", אמר.
המבנה המדובר מיועד להריסה בתקופה הקרובה. על פי התוכנית, על שטח המבנה שייהרס מיועד להיבנות מבנה בן ארבע קומות, מסחר בקומת הקרקע ועוד שלוש קומות שיכללו תשע דירות.
בשיחה עם אדריכל התוכנית, תומר כהן, הוא סיפר כי מדובר בתוכנית שיישומה יישנה את הסביבה. "מדובר בבנייה איכותית שמתאימה לתוכניות לפיתוח העיר העתיקה ובהתאם למדיניות של העירייה לחידוש מבנים", סיפר.
התוכנית שנמצאת בשלבים מתקדמים היא חלק משדרוג רחובות נגבה, הרצל ורחובות סמוכים אחרים, שעברו פיתוח תשתיות מאסיבי כולל החלפת רצפות, בניית מדרכות, חידוש הכבישים והתקנת תאורה ורהיטי רחוב.
כל העדכונים - חדשות באר שבע והנגב