לתושבי המועצה האזורית בני שמעון נמאס. בסוף השבוע האחרון הפגינו עשרות מתושבי המועצה בצומת תדהר שעל כביש 25, לא הרחק מנתיבות, בדרישה להקים רמזורים בצומת תדהר ובצומת תאשור, הסמוך לו, וזאת על מנת להביא, כדרישת התושבים, לסיום גל תאונות הדרכים שפוקד את אותם שני צמתים בשנים האחרונות.
1 צפייה בגלריה
ההפגנה של תושבי המועצה. "נמשיך במחאה"
ההפגנה של תושבי המועצה. "נמשיך במחאה"
ההפגנה של תושבי המועצה. "נמשיך במחאה"
( יחסי ציבור)
על פי הנתונים, אירעו בצומת תדהר ובצומת תאשור בארבע השנים האחרונות כ־30 תאונות תאונות דרכים. רק בחודש האחרון אירעו 13 תאונות, ארבע מהן אירעו בשבוע שעבר. בין התאונות הרבות היו גם תאונות קטלניות, בהן נהרגו בני אדם.
לדברי תמר אליהו, תושבת מושב תדהר ומנהלת מחלקת שפ"ע במועצת בני שמעון, שהשתתפה בהפגנה, "יש לנו ילדים שהוציאו רשיון נהיגה רק השנה. החשש הכבד שלנו כהורים הוא ממש כאן בפתח הבית. רגע אחד והחיים מתהפכים. אנו מסרבים להיות אלו שיספרו את מספר הנפגעים וההרוגים בצמתים של תאשור ותדהר. לא נסכים לשלם בדם".
קראו עוד>>>
חבר ועד מושב תדהר, חיים לזמי, ציין כי "מהרגע שהחלטנו לצאת למאבק בנושא, זכינו לתמיכה גורפת הן מגורמי המועצה והן מתושבי שלושת המושבים ויישובי הסביבה.
"זו מציאות שאסור לנו להשלים איתה. תאונות דרכים הן לא גזירת גורל וזו אחריות של הגורמים המקצועיים למצוא את הפתרונות הראויים בתשתית ובאמצעים אחרים. אנו נמשיך ונצא כל שבוע להפגין ולמחות עד שיוצב רמזור".
"הסיכון הקיים בשני צמתי הכניסה למושבים תדהר, ברוש ותאשור הוא לא ברף הסביר", אמר מנכ"ל מועצת בני שמעון, פלג ניאגו, שהשתתף אף הוא בהפגנה, "לצערי, אנו חוזים כאן בסיכון מזוהה שמתממש יום יום ולילה לילה במספר תאונות הדרכים והנפגעים במקום. מדובר בחייהם של תושבי המושבים ושל כלל משתמשי הדרך.
"אני מחזק את תושבי תדהר, ברוש ותאשור, על שיצאו להפגין, ומצטרף לקריאתם המוצדקת והמתבקשת להסדיר את התנועה בצמתים ולהתקין בהם רמזורים כמתבקש".
תושב מאחד היישובים הוסיף: "היציאה מהיישובים היא סכנת נפשות אם נהגים לא שומרים על דריכות. אין לנו שליטה על מה שקורה בכבישים פה, כבר קרו פה אסונות ואנחנו מצפים מהרשויות האחראיות לקדם פתרון בטיחותי".
מחברת "נתיבי ישראל" נמסר בתגובה: "החברה מקדמת בימים אלה הקמת רמזור להסדרה בטיחותית של צומת זה למען תושבי האזור והבאים בשעריו. פרויקט זה בו משקיע משרד התחבורה באמצעות חברת נתיבי ישראל כמיליון שקלים ייצא לביצוע בשבועות הקרובים. סעו בביטחה".
לעדכונים: חדשות באר שבע