המחלקה לחקירות שוטרים הגישה היום (ד') לבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד שוטר מג"ב אלחנן טויטו, בן 24, המייחס לו תשעה אישומים בגין ביצוע עבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות כלפי בת זוגו, בהם ריבוי עבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש, איומים והחזקת נשק שלא כדין.
1 צפייה בגלריה
(אילוסטרציה: שאטרסטוק)
קראו גם:
על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד הדס קליין, בתקופה הרלוונטית לכתב האישום, שירת הנאשם כשוטר בשירות חובה במג"ב וכן כשוטר קבע ביחידה שחר 101 במג"ב, ובמסגרת תפקידו, החזיק הנאשם נשק משטרתי.
מכתב האישום עולה, כי בהזדמנויות רבות בין השנים 2021-2016, נהג הנאשם באלימות פיזית ומילולית כלפי בת זוגו, תוך גידופים, השפלות, זריקת חפצים ואיומים, לעתים בנוכחות בנם של בני הזוג בן השנתיים. הנאשם תקף את בת זוגו וגרם לה לחבלות, סטר בפניה והכה באמצעות אגרופים, קילל אותה ואיים עליה, תוך פגיעה בחפצים שונים בבית.
לפני כשבועיים, איים הנאשם על בת זוגו שהוא יכול להרוג אותה. כן אמר לה סמוך לחודש ספטמבר, בעקבות פרסום על אירוע של ניסיון רצח אישה בידי בעלה, כי "היום זה באופנה להרוג אנשים".
בחיפוש בביתו וברכבו של הנאשם נמצאו מאות כדורים ותחמושת שנטל הנאשם שלא כדין מהמשטרה.
המחלקה לחקירות שוטרים מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו.
מבקשת המעצר עולה, כי המדובר בהתנהגות חוזרת ונשנית של הנאשם כלפי בת זוגו, המבססת חשד להתנהגות סדרתית ולקיומו של סיכון ממשי מצידו.
הסיכון מתחזק כאשר מדובר בשוטר, אשר מחזיק בנשק משטרתי וכאשר בביתו וברכבו נמצאה תחמושת שנטל הנאשם שלא כדין מהמשטרה, הכוללת רימון הלם, רימון גז ומאות כדורים.
התיק נחקר ע"י צוות דרום במחלקה לחקירות שוטרים.
כל העדכונים - חדשות באר שבע והנגב