לאחר תקופה של שנה וחודש, היום (ב') נסגרה היחידה לטיפול נמרץ קורונה בבית החולים סורוקה בבאר שבע. לאורך התקופה טופלו ביחידה 185 חולי קורונה במצב קשה ביותר, 171 מהם הונשמו, ו-23 חוברו למכשיר האקמו, שיחדיו שהו ביחידה 2,887 ימים. כחלק ממבצע "ערבות הדדית" יצא מספר פעמים צוות היחידה עם טכנולוגים רפואיים באמבולנס ייעודי לבתי חולים אחרים בארץ וחיבר חולי קורונה במצב קשה למכשיר האקמו והביא אותם להמשך טיפול בסורוקה.
1 צפייה בגלריה
צוות מחלקת קורונה בסורוקה עם סגירתה.
צוות מחלקת קורונה בסורוקה עם סגירתה.
צוות מחלקת קורונה בסורוקה עם סגירתה
(צילום: דוברות סורוקה)
ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה מסר: "אני מודה לכל אחת ואחד מעובדי היחידה לטיפול נמרץ קורונה על העמידה האיתנה מול אתגר כה מורכב ולתקופה כה ארוכה, על תחושת הביטחון שהעניקו, על העשייה המשמעותית, על המקצועיות, על האנושיות, על החמלה ועל הצלת החיים. הצוות בניהולו של פרופ' יניב אלמוג ואילנה פוחיס מנהלת הסיעוד, צוות היחידה לטיפול נמרץ פנימי ועובדים רבים נוספים מכל רחבי בית החולים נרתמו, הפגינו ערבות הדדית ועברו מיחידת האם שלהם ליחידת הקורונה – רופאים ואחיות מהחטיבה לרפואה פנימית, החטיבה להרדמה וטיפול נמרץ והחטיבה לכירורגיה, טכנולוגים רפואיים, עובדים סוציאליים, עובדי מינהל, עובדי משק וניקיון״.
קראו גם:
ד"ר קודש הוסיף: "את העשייה הזו ביצעו הצוותים ברצף מאז פרוץ המגיפה, עם אי הוודאות הרבה שליוותה את תחילת המגיפה, עם השינויים באופן הטיפול בחולים, תחת מיגון מורכב ועם ניטור מרחוק, עם התמיכה ההדוקה שניתנה יום-יום למשפחות החולים, ותוך התמודדות אישית וצוותית לא פשוטה״.
לאחר ניקיון יסודי של היחידה על ידי צוות ייעודי ממחלקת המשק, שבה היחידה לפעילותה הסדירה כיחידה לטיפול נמרץ פנימי. ככל שיהיה צורך במתן טיפול נמרץ לחולי קורונה הם יטופלו ביחידה לטיפול נמרץ כללי בחדרי לחץ שלילי, ובית החולים ערוך ככל שיידרש להגדיל את מספר מיטות טיפול נמרץ קורונה.
מחלקה פנימית קורונה ממשיכה לפעול כרגיל, ומאושפזים בה הבוקר 6 חולי קורונה. ביחידה לטיפול נמרץ כללי מאושפזת כעת חולת קורונה אחת, וכך גם ביחידה לטיפול נמרץ ילדים.
לעדכונים חדשות באר שבע