נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל אתמול למרכז הרפואי סורוקה שם כעת כ-140 פצועים מהלחימה, אזרחיות ואזרחים, לוחמים וקצינים, שנפצעו ומאושפזים במרכז הרפואי נכון לשעה זו.
2 צפייה בגלריה
הרצוג ורעייתו בביקור בסורוקה
הרצוג ורעייתו בביקור בסורוקה
הרצוג ורעייתו בביקור בסורוקה
(צילומים: קובי גדעון לע"מ, דוברות סורוקה)
הנשיא ורעייתו ביקרו במחלקת טיפול נמרץ כללי של המרכז הרפואי שם מאושפזים פצועים במצב קשה.
בסיום הביקור אמר נשיא המדינה: ״סיימנו עכשיו ביקור בבית החולים סורוקה. ביקרנו פצועים מיחידות צה״ל השונות, אזרחים, פצועים קשה, אחרי ניתוח. פגשנו משפחות.
אם יש את נפשך לדעת, אמר ביאליק, להבין מהו החוסן הישראלי, מהי הגבורה הישראלית - זה לעבור חדר חדר ולפגוש פה את האנשים. לעבור בכל השטח ולראות את הישראלים מתגייסים בהמוניהם, עם לב ענק, שליחות, אחדות ולכידות.
המסר שיוצא מכאן - אף אחד לא יוכל לנו. אני יודע שזה קשה, זה כואב, הבשורות, ההתראות. אין ספק. זה חלק מהמערכה. רוצים להפחיד אותנו. רוצים לערער את ביטחוננו.

2 צפייה בגלריה
הרצוג ורעייתו בביקור בסורוקה
הרצוג ורעייתו בביקור בסורוקה
הרצוג ורעייתו בביקור בסורוקה
(צילום: דוברות סורוקה)

קראו גם:

אבל כשאתה פוגש פה את הרופאות והרופאים, האחיות, את המשפחות, האמהות, בנות הזוג, הילדים - אתה רואה מה זה עם. עם שלא מוכן לקבל את זה יותר. עם שילחם עד שינצח. עם שחייליו נמצאים בחזית וימגרו את האויב. עם שמזהיר לאויב מנגד- לא ילך לך בשום אופן. עם ישראל חי".
ד״ר שלומי קודש, מנהל סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי, כללית: ״אנו ערוכים להמשיך ולטפל בפצועים שהגיעו אלינו ושעוד יגיעו אלינו בתקופה הקרובה, ולתת להם את הטיפול מציל החיים לו הם נזקקים, וממשיכים להוכיח את תפקידו של סורוקה כ"כיפת הברזל הרפואית" של ישראל, עם הצוותים המצוינים שלנו שעובדים בצורה מעוררת השראה.
אני מודה לנשיא ולרעייתו שהגיעו לחזק אותנו ולהתרשם באופן בלתי אמצעי ממאמצי הצוותים שלנו וסיפורי הגבורה של הפצועים״.