עם שלוש תוצאות תיקו בשלושת המשחקים האחרונים ולאחר שהתחזקה בחלון העברות, אירחה הערב (ראשון) הפועל באר שבע את סקציה נס ציונה. אלטון אקולטסה שהגיע רק בשבוע שעבר ערך הופעת בכורה בהרכב לצידם של בן שהר וניב זריהן בעוד אנתוני וארן ודויד סימאו פתחו על הספסל.
בן שהר נוגח פנימה. צילום: הרצל יוסףבן שהר נוגח פנימה. צילום: הרצל יוסף
בן שהר נוגח פנימה. צילום: הרצל יוסף
(בן שהר נוגח פנימה. צילום: הרצל יוסף)
באר שבע שפתחה את המשחק בצורה טובה יותר באה על שכרה אחרי תשע דקות. אלטון אקולטסה בהופעת בכורה הרים נהדר מאגף שמאל לראשו של בן שהר שנגח את העשירי שלו העונה כדי לעלות את המארחת ל-0:1 מהיר.
ארבע דקות מאוחר יותר מיגל ויטור כבש את השער השני אחרי הרמה של ז'וסוואה אבל הקשר הפורטוגלי היה נבדל והשער הזה נפסל אחרי בדיקה ב-VAR. בדקה ה-18 כדור נהדר של ז'וסוואה מצא את בן שהר שהתגבר על שני שחקנים אבל לא הצליח להכניע את עומרי גלזר.
אלטון אקולטסה (מימין) מול פרנסיסקו דוטארי. צמד מהיר של החלוץ. צילום: הרצל יוסףאלטון אקולטסה (מימין) מול פרנסיסקו דוטארי. צמד מהיר של החלוץ. צילום: הרצל יוסף
אלטון אקולטסה (מימין) מול פרנסיסקו דוטארי. צמד מהיר של החלוץ. צילום: הרצל יוסף
(אלטון אקולטסה (מימין) מול פרנסיסקו דוטארי. צמד מהיר של החלוץ. צילום: הרצל יוסף)
בדקה ה-31 גם ה-VAR כבר לא מנע את השני של המארחת. תומר יוספי קיבל כדור עומק מצוין בתוך הרחבה הטעה את הבלם שלו ובעט כדור שנהדף בהגנה של האורחת והגיע לבן שהר שמקרוב כבש את השני שלו במשחק. 0:2 לבאר שבע.
בדקה ה-38 לירן ליאני שרק לנבדל של נס ציונה במהלך שבו אור דדיה הכשיל את רז נחמיאס. לאחר בדיקה ב-VAR הוחלט שלא היה נבדל ודדיה הורחק בגלל שמנע הזדמנות ודאית להבקעת שער ובאר שבע נותרנה עם עשרה שחקנים.
יוסי אבוקסיס. צילום: הרצל יוסףיוסי אבוקסיס. צילום: הרצל יוסף
יוסי אבוקסיס. צילום: הרצל יוסף
(יוסי אבוקסיס. צילום: הרצל יוסף)
בתוספת הזמן של המחצית הראשונה רז שטיין מצא את המשקוף בבעיטה חופשית ומוסא מאזו החמיץ ממצב קורץ בתוך הרחבה ובאר שבע סיימה את המחצית הראשונה ביתרון של שני שערים.
במחצית השנייה ניסתה נס ציונה לנצל את היתרון המספרי שלה אבל אוהד לויטה היה במקום פעם אחר פעם כדי להציל את קבוצתו מספיגה. העונש הגיע בצד השני כשבדקה ה-76 שיתוף פעולה פורטוגלי הביא את השער השלישי. ז'וסאווה פשקיירה הגביה כדור קרן לראשו של מיגל ויטור שנגח פנימה.
אנתוני וארן עלה להופעת בכורה בדקה ה-79 כשהחליף את אקולטסה. בדקה ה-87 ראו שופטי המסך נגיעת יד בתוך הרחבה של באר שבע וסהר לוי המחליף כבש אבל ליאני הורה על בעיטה חוזרת אותה אוהד לויטה הדף נהדר.
ביום שבת (17:30) תצא הפועל באר שבע למשחק חוץ נגד בני יהודה.