עם חמישה משחקים ללא הפסד וכשהיא צוברת 13 נקודות מ-15 אפשריות ניסתה היום (שבת) הפועל באר שבע להמשיך במומנטום כשהתארחה אצל הפועל חדרה. המאמן ברק בכר המשיך לתת קרדיט בשער לאוהד לויטה שנמצא בתקופה נהדרת, למרות ההופעות המצוינות של אריאל הרוש בנבחרת ישראל.
ניב זריהן. הקבוצה שלו פתחה לא טוב את המשחק. צילום: יאיר שגיאניב זריהן. הקבוצה שלו פתחה לא טוב את המשחק. צילום: יאיר שגיא
ניב זריהן. הקבוצה שלו פתחה לא טוב את המשחק. צילום: יאיר שגיא
(ניב זריהן. הקבוצה שלו פתחה לא טוב את המשחק. צילום: יאיר שגיא)
ג'ון אוגו המושעה, חאתם עבד אלחמיד שמתאושש מתאונת דרכים ובן ביטון הפצוע לא היו בסגל ואליהם הצטרף גם אורן ביטון שלא התלבש. דור אלו ובן תורג'מן קיבלו את הקרדיט בהרכב כשבמרכז ההגנה לואי טאהא פתח לצידו של מיגל ויטור.
אריאל הרוש על הספסל. בנבחרת ישראל הוא שוער ראשון. צילום: יאיר שגיא
(אריאל הרוש על הספסל. בנבחרת ישראל הוא שוער ראשון. צילום: יאיר שגיא)
הפתיחה היתה של המארחת. אליאל פרץ מצא את המשקוף וניית'ן אודוואה נעצר אצל אוהד לויטה בדקה ה-29, אבל מכדור הקרן שנבעט אחרי ההדיפה של השוער הגיע שער היתרון המוצדק של המארחת. לוסיו נעצר פעם אחת אצל לויטה, ההגנה של באר שבע קפאה ולוסיו כבש מהכדור החוזר. 0:1 לחדרה.
האורחת המשיכה ביכולת החלשה שלה עד סיום המחצית, אבל חדרה לא הצליחה לנצל את העדיפות שלה לשערים נוספים. דקה למחצית ניסה מרואן קבהא להבקיע בבעיטה נהדרת מ-25 מטרים אבל אוסטין אג'ידה הדף מצוין ושמר את היתרון עד לסיום המחצית הראשונה.
מרואן קבהא. הבעיטה שלו נעצרה אצל אג'ידה. צילום: יאיר שגיאמרואן קבהא. הבעיטה שלו נעצרה אצל אג'ידה. צילום: יאיר שגיא
מרואן קבהא. הבעיטה שלו נעצרה אצל אג'ידה. צילום: יאיר שגיא
(מרואן קבהא. הבעיטה שלו נעצרה אצל אג'ידה. צילום: יאיר שגיא)
גם במחצית השניה באר שבע המשיכה לשחק בצורה מנומנמת בשעת אחר הצהריים שבה התקיים המשחק ולא הרבתה לסכן את השער של אג'ידה. בדקה ה-69 בן שהר היה חייב להשוות אבל החמיץ ממצב מצוין אחרי הגבהה טובה של ניב זריהן.
ארבע דקות מאוחר יותר שהר כבר תיקן על ההחמצה הקודמת. נייג'ל האסלביינק המחליף החל במהלך ומסר למאור מליקסון. הקפטן הרים מצוין מאגף ימין ושהר התרומם ונגח פנימה. 1:1.
ברק בכר. הקבוצה שלו המשיכה את המומנטום. צילום: יאיר שגיאברק בכר. הקבוצה שלו המשיכה את המומנטום. צילום: יאיר שגיא
ברק בכר. הקבוצה שלו המשיכה את המומנטום. צילום: יאיר שגיא
(ברק בכר. הקבוצה שלו המשיכה את המומנטום. צילום: יאיר שגיא)
בדקה ה-76 באר שבע השלימה את המהפך. ניב זריהן ומיכאל אוחנה שנכנס כמחליף החליפו ביניהם עקבים, זריהן העביר כדור רוחב שהטעה את אג'ידה שהדף בקושי למרכז תיבת החמש והאסלביינק בניסיון השני בעט פנימה. 1:2 לבאר שבע תוך שלוש דקות.
בדקה ה-90 הפועל באר שבע הבטיחה את הניצחון. מרואן קבהא הכניס כדור עומק נהדר לבן שהר שהקפיץ מצוין מעל אג'ידה וכבש את השלישי של הקבוצה, השלים צמד אישי והגיע ל-12 שערי ליגה.
שתי דקות בתוך תוספת הזמן הניצחון הזה הפך לתבוסה של חדרה. בן שהר הפעם בתפקיד המבשל מסר כדור עומק נהדר לנייג'ל האסלביינק שהשלים גם הוא צמד וארבעה שערים ב-20 דקות לבאר שבע כשתם ניצחון גדול.
הקבוצה של ברק בכר שעלתה זמנית למקום השני בטבלה, תחזור בשבת הבאה הביתה ותארח באצטדיון 'טוטו-טרנר' את בני יהודה.