במועדון כדורסל הפועל באר שבע/דימונה שמחו מאוד מחזרתו לישראל של חאבייר קאל, ראש המערך לפיתוח יכולות אישיות, ששב לעבוד במועדון.
1 צפייה בגלריה
קאל. "החלטתי לחזור כי הבנתי שמנסים כאן לחזור לשגרה נורמלית"
קאל. "החלטתי לחזור כי הבנתי שמנסים כאן לחזור לשגרה נורמלית"
קאל. "החלטתי לחזור כי הבנתי שמנסים כאן לחזור לשגרה נורמלית"
(צילום: הרצל יוסף)
קאל, יליד חבל גליסיה בספרד, הצטרף למועדון בתחילת העונה שעברה, ועבד בעיקר במחלקת הנוער.
קראו גם:
החל מהקיץ האחרון הוא גם עובד עם מכבי דימונה, קבוצת הפיתוח של באר שבע, שהעפילה לליגה הארצית.
ביום שבת השחור, ה-7 באוקטובר, קאל כמו כל השחקנים הזרים ושני מאמנים ספרדים האחרים שעובדים במועדון - פליקס דה-פואנטס, ראש המערך הגופני, ומנואל לופז, מאמן יכולות גופניות – נסעו לאילת, עם תחילת המלחמה, ומשם המשיכו בטיסה לארצות מולדתם.
לפני כמה ימים קאל חזר לישראל. לצד עבודתו עם מחלקת הנוער הוא גם מסייע לקבוצה הבוגרת של המועדון, שנערכת לחזרה למשחקים ב-27 בחודש.
"לפני שחזרתי לארץ שוחחתי עם האנשים במועדון ועם חברים שלי בישראל", סיפר קאל ל-Mynet Beersheva. "החלטתי לחזור כי הבנתי שמנסים כאן לחזור לשגרה נורמלית עד כמה שאפשר. כולנו יודעים מה המצב בישראל, אבל מקווים לטוב".
מה אמרו בני המשפחה שלך כשהודעת להם שאתה חוזר לארץ?
"כשהגעתי לראשונה לישראל בתחילת העונה שעברה הם היו מאוד מרוצים מהמהלך הזה. עכשיו זה קצת מסובך להם להבין מה קורה בארץ כי הם מחוץ לישראל. אני מנסה להסביר להם על המצב האמיתי כפי שאני רואה אותו. זה דבר שאני מתמודד איתו מאז שחזרתי. מאז שהגעתי אני מדבר עם המשפחה כמעט בכל יום, ומסביר להם שבאר שבע רחוקה יחסית מעזה. אפילו עשיתי כמה שיחות וידאו והראיתי להם שהמצב בבאר שבע הוא נורמלי לחלוטין. זה בהחלט עזר להוריד מהם מעט מהדאגה".
שני חבריך הספרדים פליקס דה-פואנטס ומנואל לופז בחרו שלא לחזור בשלב זה.
"החלטה כזו היא דבר אישי עבור כל אחד מהם. כל אחד מתמודד עם מצב כזה בדרך שלו. יש אנשים שלוקח להם יותר זמן לקבל החלטה אם לחזור בהתאם למצב בארץ".
דיברת אתם ואמרת להם שהמצב בבאר שבע נחשב לרגוע?
"הצגתי להם את התמונה כפי שאני רואה אותה. מבחינתי יש גיבוי מלא מהמועדון ועזרה בכל דבר. אנשי המועדון דואגים לנו כל הזמן. אני מרגיש בטוח להיות כאן בישראל, וגם אמרתי את זה לשניהם. אם הם ירצו להגיע, זו כבר החלטה שלהם".
פורסם לראשונה: 08:26, 19.11.23