בזמן שחלק מהעובדים במשק ישבו בביתם בגלל התפשטות נגיף הקורונה שאסר על הפעלת בתי עסק, מפעלים ומקומות עבודה נוספים למעט החיוניים, אנשי אגף הספורט בחברת 'כיוונים' של עיריית באר שבע עבדו במרץ.
אצטדיון 'טרנר'. מוכן לחזרה של המשחקיםאצטדיון 'טרנר'. מוכן לחזרה של המשחקים
אצטדיון 'טרנר'. מוכן לחזרה של המשחקים
(צילום: עדן אזרן)
אנשי אחזקה וטיפול בדשא באצטדיון העירוני, 'טרנר' ביצעו שלל עבודות לשימור וטיפוח של המשטח הירוק על מנת להכשירו במידת הצורך לחידוש משחקי ליגת העל בעוד כמה שבועות.
פריצת משבר הקורונה תפס את אנשי האיצטדיון ואת מנהל אגף הספורט ב'כיוונים', מאיר אלפסי עם לא מעט דאגות. עדן אזרן, אחד מעובדי אגף הספורט שאחראי על טיפול במשטח הדשא אובחן כחולה קורונה ובשל כך גם אלפסי נאלץ להיכנס לבידוד מכיוון שבא במגע איתו בלי שידע על הדבקתו.
העבודות באצטדיון 'טרנר'. הושמש לפעילות הקיץהעבודות באצטדיון 'טרנר'. הושמש לפעילות הקיץ
העבודות באצטדיון 'טרנר'. הושמש לפעילות הקיץ
(צילום: עדן אזרן)
מאז אזרן כבר החלים והספיק לחזור לעבודתו. "הקושי העיקרי היה בחוסר הוודאות לגבי השאלה אם בכלל חוזרים לשחק ומתי זה יקרה", סיפר אלפסי ל"מיינט באר שבע" עוד בטרם ניתן האישור של משרד הבריאות לשוב לאימונים תחת מגבלות מסוימות. "לפני כחודש וחצי ולאחר שהבנו שהפועל באר שבע לא תחזור לשחק כדורגל בזמן הקרוב ולאחר התייעצות עם מנהלת הליגה, בהנחה שלא תהיה פגרת קיץ רגילה, הוחלט להתחיל בטיפולי השגרה לקראת צמיחתו של הדשא הקייצי".
בעקבות זאת, משטח הדשא מוכן לאירוח משחקי ליגה גם אם הם יתחדשו כבר בחודש יוני. "לאחר החורף עושים עבודות אגרוטכניות כמו איוורור, דילול וקרקוף הדשא החורפי שמעוררים את הדשא הקייצי שבמהלך חודשי הקור נמצא בתרדמה וכך מגיעים לחודשי הקיץ עם דשא חזק ועמיד", סיפר השבוע אזרן.
אצטדיון 'טרנר'. התגעגעתם אליו?אצטדיון 'טרנר'. התגעגעתם אליו?
אצטדיון 'טרנר'. התגעגעתם אליו?
(צילום: עדן אזרן)
באגף הספורט של 'כיוונים' מספרים עוד כי במידת הצורך הם יעמדו בכל הדרישות של משרד הבריאות והספורט על מנת לקיים פעילות סדירה במתקן העירוני ובשלל מתקני הספורט הנוספים בעיר שנמצאים באחריותם.
"יש רשימת דרישות מסודרת שכל מועדון שמעוניין לחזור לפעילות אמור לחתום עליה וללמוד אותה", הגיבו בכיוונים. "אנחנו נדאג שכל המתקנים יעמדו בדרישות והפעילות בהם תוכל להתקיים".