אחרי שני ניצחונות רצופים מאז החזרה מפגרת הקורונה ניסתה הערב (שני) הפועל באר שבע להמשיך את המומנטום כשאירחה בהיכל הקונכיה את הפועל תל אביב. רמי הדר פתח עם אמיר בל, ספנסר וייס, כיילב אגאדה, אוון ברוינסמה וג'ו פורסטינגר בחמישייה ובל פתח היטב את המשחק אבל טאליב זאנה האורח דאג להפוך את התוצאה.
אמיר בל (מימין). פתח בחמישייהאמיר בל (מימין). פתח בחמישייה
אמיר בל (מימין). פתח בחמישייה
(צילום: הרצל יוסף)
אוון ברוינסמה המצוין נכנס לפעולה ועם שמונה נקודות רצופות דאג ליתרון של שלוש נקודות, אבל שלשה של סק הנרי קבעה 18:19 לאורחת. עמית זיס שעלה מהספסל השווה, אבל חסימה של דניאל קופרברג על כיילב אגאדה קבעה יתרון של חמש נקודות לאורחת בסיום הרבע הראשון, 20:25.
האורחת כבר הגדילה את היתרון לשבע אבל אז התעוררה המארחת ובעזרתו של ספנסר וייס עם ארבע נקודות רצופות רצה ל-0:11 כדי לקבוע 29:33. הגנה טובה של באר שבע הגדילה את ההפרש לשבע, 30:37, שתי דקות וחצי לסיום המחצית. בן אייזנהרט עם ארבע נקודות רצופות וחסימה בהגנה היה איש המפתח והלבנים המשיכו עם המחצית האדירה שלהם בריצת 3:23 וסגרו את הרבע השני עם 7:25 כדי לרדת למחצית ביתרון מבטיח, 32:45.
אוון ברוינסמה (משמאל) מול כארם משעור. משחק טוב שלו לא הספיקאוון ברוינסמה (משמאל) מול כארם משעור. משחק טוב שלו לא הספיק
אוון ברוינסמה (משמאל) מול כארם משעור. משחק טוב שלו לא הספיק
(צילום: הרצל יוסף)
כיילב אגאדה שנפצע לקראת סיום המחצית חזר בתחילת הרבע השלישי, אבל החברים שלו נעלמו והפועל תל אביב רצה ל-0:13 כדי להשוות ל-45:45. אוון ברוינסמה בשלשה נהדרת השאיר את באר שבע ביתרון חמש דקות וחצי לסיום הרבע השלישי. יכולת טובה של עדי כהן סבן עזרה לו כדי להשאיר את היתרון אצל המארחת. 58:59 בסיום הרבע השלישי.
הקבוצה של יאניס קאצריטיס עלתה בסערה לרבע המכריע ועלתה ליתרון ראשון מזה זמן רב, 59:61, אבל ספסנר וייס עם שלשה ועבירה החזיר את היתרון ללבנים. הנדנדה נמשכה ואחרי שהאורחת שוב לקחה את ההובלה היו אלה כיילב אגאדה ועדי כהן סבן שעם מהלכים טובים בהגנה ובהתקפה והחזיקו את היתרון. 75:77 דקה וחצי לסיום.
עדי כהן סבן (משמאל) מול סק הנרי. ב"ש שוב איבדה יתרוןעדי כהן סבן (משמאל) מול סק הנרי. ב"ש שוב איבדה יתרון
עדי כהן סבן (משמאל) מול סק הנרי. ב"ש שוב איבדה יתרון
(צילום: הרצל יוסף)
אוון ברוינסמה סיים את המשחק בחמש עבירות והיתרון שוב עבר לאורחת. אגאדה עם החטאה של ליי-אפ וים מדר עם שתי קליעות עונשין העלה את האורחת ל-77:81. באר שבע חזרה מפסק הזמן עם מהלך מבריק של אייזנהרט שהוריד לשתי נקודות, תומר גינת קלע רק אחת מהקו אבל כיילב אגאדה שבמקום לזרוק שלשה ולנסות להשוות, החטיא זריקה לשתי נקודות. בסיום: באר שבע מפסידה לראשונה מאז החזרה מפגרת הקורונה, 84:81.
בן אייזנהארט. משחק מצוין של הסנטרבן אייזנהארט. משחק מצוין של הסנטר
בן אייזנהארט. משחק מצוין של הסנטר
(צילום: הרצל יוסף)
קלעו לבאר שבע: כיילב אגאדה 22 נקודות (12 ריבאונדים), אוון ברוינסמה 18 נקודות, ספנסר וייס 13 נקודות, עדי כהן סבן 12 נקודות (10 אסיסטים), בן אייזנהארט 10 נקודות. ביום חמישי (18:00) תארח באר שבע את מכבי אשדוד ותנסה לצבור ניצחון לקראת המשך המאבקים על הפלייאוף.