פרקט עץ מהו?
פרקט העץ הוא חומר טבעי בעל יכולות פיזיקליות. מבנהו מזכיר ספוג - גמיש לעבודה, אך חזק מאוד. זהו חומר שמתחדש, מתכלה, משתנה בהתאם לחשיפה ושימוש במוצר. פרקט עץ מעניק מראה קלאסי אלגנטי לחלל, משתלב עם סגנונות עיצוב רבים, מגיע במגוון רחב של צבעים, טקסטורות וגימורים. הוא מבודד מפני חום וקור, מגיב באופן ייחודי לגלי קול (יתרון אקוסטי), ניתן לחידוש ועמיד לאורך שנים. לצד אלו, חשוב לדעת שפרקט העץ הינו גוף “חי”. הוא נושם, קרי: מתרחב בחום ומתכווץ בקור, ולכן תנאי אקלים קיצוניים עלולים לגרום לו נזק.
3 צפייה בגלריה
נגב קרמיקה
נגב קרמיקה
נגב קרמיקה
(צילום: נגב)
ומה באשר למחיר? “המדדים החשובים המגדירים את מחיר הפרקט הם: עובי הפרקט, עובי שכבת המדרך, רוחב העץ, סוג העץ, מקור חומר הגלם, מקור ייצור הפרקט, תהליך העיבוד שעובר העץ, רמת המיון, וכמובן - המותג”.
אנו, בקבוצת נגב, מייבאים בבלעדיות את מותג פרקט העץ המוביל FREVINI, מותג איכותי ואהוב במיוחד על אדריכלים ומעצבים. בימים אלו מוצעת קולקציה ייחודית ומרהיבה של עץ במגוון אדיר של צבעים, גימורים ומידות המתאימים לכל טעם וסגנון.
3 צפייה בגלריה
נגב קרמיקה
נגב קרמיקה
נגב קרמיקה
(צילום: נגב)
בשנים האחרונות זוכים פרקט הפישבון והשברון לעדנה מחודשת, משום שהם משלבים בין הקסם המאפיין את העיצוב האירופי העתיק לבין עידן העיצוב החדש. הם מתכתבים עם סגנונות רבים ובעלי אמירה עיצובית ייחודית, בין אם הם משולבים במשרדים, לופטים, בתים, מסעדות ועוד. ככאלה, יש להם את היכולת לשדרג כל חלל ולהעניק מראה מרהיב וייחודי.
הפישבון הוא בעצם פרקט בצורת עצם דג היוצר דוגמה גיאומטרית מוקפדת לאורך קו הרצפה.
פרקט למינציה מהו?
פרקט למינציה מורכב לרוב מארבע יחידות: הבסיס שכבת איטום ממלמין, לוח הליבה המורכב מתערובת של נסורת ודבקים - HDF בעל מנגנון הרכבה בקליק, שכבת מיקרופילם דקורטיבית של תמונת הפרקט ברזולוציה גבוהה במגוון דוגמאות וטקסטורות והשכבה השקופה העשויה סגסוגת או שרף שתפקידה להגן מפני שריטות וכתמים. למעשה, פרקט הלמינציה לא כולל בכלל עץ (למעט חלקיקי עץ סדוקים הדחוסים בלחץ ליצירת לוח הסיבית).
3 צפייה בגלריה
נגב קרמיקה
נגב קרמיקה
נגב קרמיקה
(צילום: נגב)
פרקט הלמינציה מציע מגוון צבעים וטקסטורות שונות. הוא קל לניקוי ותחזוקה (מספיק להשתמש במטלית לחה וחומר ייעודי לפרקט), ניתן לתיקון/ החלפה באופן מקומי ועצמאי, מתאים לבתים עם ילדים ובעלי חיים ומאפשר התקנה פשוטה ללא דבק ומכאן גם העלות הנמוכה לעומת פרקט העץ.
ומה באשר למחיר? גם בתחום פרקט הלמינציה, חשוב להתמצא בפרטים ולהבין את המדדים הקובעים את המחיר, בהם: עובי המוצר, רוחב המוצר וכמות הפעמים שהדוגמה חוזרת על עצמה. ככל שכמות הפעמים שהדוגמה/ התמונה חוזרת על עצמה קטנה יותר, כך הפרקט ייראה אותנטי וקרוב למראה פרקט העץ האמיתי. חשוב להתייחס גם להיבט דרגת השחיקה של המוצר, החל מ-AC1 ועד AC5. למעשה, פרקטים ברמה 1 ו-2 כבר לא ניתן למצוא יותר, ורק החל מ-3 ומעלה הפרקט עמיד לשימוש ביתי. בקבוצת נגב ממליצים על פרקטים ברמה 4 ו-5, שכן הם המתאימים והעמידים ביותר לשימוש ביתי וציבורי, הן ברמת האיכות והן בעמידות לאורך זמן.
נגב עובדת בבלעדיות עם מותגים אירופאיים מובילים כבר שנים רבות.
עדיין לא בטוחים איזה פרקט הכי מתאים לכם? אנחנו כאן בדיוק בשביל זה!
צרו קשר או כנסו לאחד מסניפי נגב ונשמח לעזור! 2855*
לפרטים נוספים: לחצו כאן