אייל חדד. צילום: אופיר סיבוניאייל חדד. צילום: אופיר סיבוני
אייל חדד. צילום: אופיר סיבוני
(אייל חדד. צילום: אופיר סיבוני)
תעשיית הבידור בישראל נחשבת לברנז'ה סגורה שקשה מאוד להשתלב בה, על אחת כמה וכמה כשאתה מגיע מהפריפריה. מי שדווקא כן הצליח להיטמע בה ולהפוך למוביל בתחום הוא יזם האופנה והלייף סטייל אייל חדד (28), תושב באר שבע.
ביום ביום חדד מלביש שמות גדולים בתעשייה כמו נטע אלחמיסטר, מאור זגורי ודיקלה, אבל בחודשים האחרונים הוא כובש את מקומו בקדמת הבמה. "תמיד אהבתי את הבמות, אם זה הנחיה, שירה או משחק", הוא מספר השבוע. "ועכשיו אחרי כמה שנים בתעשייה הגיע הזמן שלי להיות בפרונט"
בלי אגו חדד גדל בבאר שבע ולמד בתיכון רגר בנווה זאב. "הייתי מהילדים שעסקו בתחומים האומנותיים - מועצת התלמידים, להקת 'צעירי באר שבע' ומחזות זמר. למדתי גם שנה משחק בבית הספר ניסן נתיב ובהחלט אפשר לומר עליי שכל החיים שלי סובבים סביב הבמה", הוא אומר.
"כבר בגיל צעיר הייתי מתלבש לפי מה שנראה לי לטעמי. כיום אני יכול להגיד לאייל הנער שיש דברים שהיו מוצלחים, אבל היו לו גם נפילות מזעזעות", הוא צוחק. "מה שחשוב הוא שזה היה הסגנון שלי, האמירה שלי".
אבל, לדבריו, באותם ימים תחום הסטיילינג לא היה בראש מעייניו והוא התעניין יותר בבמה ובהופעות. "כבר בגיל ארבע לקחתי את המיקרופון ושרתי בבר המצווה של אחי. אפשר לומר שמאז חלמתי על טלוויזיה והנחייה, יותר מאשר על תחום העיצוב. בדיעבד, היום אני מבין שדווקא הסגנון שלי הביא אותי לאן שהגעתי", אומר חדד בגאווה.
אייל חדד. צילום: אופיר סיבוניאייל חדד. צילום: אופיר סיבוני
אייל חדד. צילום: אופיר סיבוני
(אייל חדד. צילום: אופיר סיבוני)
מי שמכיר את חדד מימי הילדות בבאר שבע ודאי יכול לאשר שמדובר באחד מרקדני המחול המבטיחים שהיו בעיר. למרות זאת, הרקדן המבטיח בחר שלא להמשיך בתחום. "זאת פחות היתה התשוקה שלי. התחברתי לבמה בדרכים אחרות", הוא מסביר.
זאת ככל הנראה הסיבה לכך שבשנה האחרונה חדד עבר למרכז הבמה. "אחרי כמה שנים מאחורי הקלעים, השנה אני שם את הדגש על הבמה. נכון, כסטייליסט אין תלונות על הפרנסה, אבל עכשיו הגיע הזמן שלי לפרוץ קדימה", הוא מסביר.
"אני כמובן עדיין מלביש אומנים. אך חשוב להבהיר שכאשר אני מלביש כוכב אין מקום לאגו האישי שלי. בכלל, אני אדם מאוד נטול אגו. באותו רגע הוא הכוכב וצריך לכבד את המקום הזה שלו. בשורה התחתונה, אני בסופו של דבר בא לתת לו שירות שהוא שילם עליו. אני מבין מה המקום שלי. לאחר מכן אני חוזר לעשייה שלי".
סטייליסטים מספרים שזו עבודה מפרכת לכתת רגליים מחנות לחנות כדי לאסוף בגדים. איך אתה מרגיש? "מסכים עם זה מאוד. זו עבודה קשה, היא נראית זוהרת, אבל מצריכה הרבה מאוד סבלנות. ראשית, עם הזמן הכשרתי צוותים ואני בוחר רק את העבודות שמשתלמות לי כלכלית. שנית, אני לא מתכוון להישאר סטייליסט כל חיי, זה בהחלט הדבר שפתח לי את הדלת, אבל הפנים שלי לטלוויזיה, להנחייה, מוזיקה ויזמות עסקית בתחום. אני יודע שאני מנפץ פה חלומות של הרבה אנשים, אבל אנחנו בעידן שלהישאר כל החיים באותו מקצוע - לא רלוונטי יותר".
אייל חדד. צילום: אופיר סיבוניאייל חדד. צילום: אופיר סיבוני
אייל חדד. צילום: אופיר סיבוני
(אייל חדד. צילום: אופיר סיבוני)
מאוהב בבאר שבע הוא בן הזקונים מתוך ארבעה אחים, ולדבריו, ההורים שלו מוטי ולונה, הם חלק משמעותי מאוד מההצלחה שלו.
"הרבה מתוך העשייה קשורה לאבא ואמא שלי. אני קשור אליהם באופן מאוד חזק", הוא מספר. "כל דבר שקורה לי, הטלפון הראשון הוא קודם כל אליהם. ההורים שלי והסביבה הקרובה הם העוגן הכי חשוב. יש תחנות בדרך שהן נקודות ציון עבורי, וכשהמילים החמות מגיעות אליך מאנשים שאתה מעריך באופן אמיתי, זה הרבה יותר חזק. זה גורם לי לחשוב ש'וואלה אייל, עשית משהו גדול. עשית משהו שאייל הקטן חלם עליו בתור ילד. הנה, הגשמת אותו'".
אף שחדד נחשב לאחד האנשים העסוקים בישראל בתחומו, הוא מחובר חזק לבית ולנגב. "החום של האנשים בעיר שלנו הוא משהו שאי אפשר למצוא בשום מקום אחר. אני מאוהב בבאר שבע ובראש העירייה".
ההפקה ששינתה הכל חדד עובד אומנם בתעשיית הבידור בישראל תקופה קצרה יחסית, אבל הספיק לצבור כבר ידע וניסיון רב. כמו הרבה דברים בחיים, הניסיון הראשון שלו בתחום קרה במקרה.
"הבאתי לדרום את הטרנד הזה של הפקות אופנה במסיבות במועדון "הפורום". דן לייבל אמר לי 'אני רוצה הפקה של אליס בארץ הפלאות'. ביקשתי ממנו תקציב והזהרתי אותו שלא יתערב", מספר חדד.
"התייעצתי עם חברה טובה שלי קיי לונג, שנחשבת למעצבת תלבושות מהטופ של הטופ בתעשייה. סגרתי איתה שהיא תעצב את התלבושות לצוות. הבאתי קרוואן לתלבושות ושכרנו שני סוסים וארנבים אמיתיים כחלק מההפקה", הוא נזכר בחיוך. "עם יד על הלב, אני חושב שזאת אחת ההפקות הכי מיוחדות וגדולות שעשיתי אי פעם".
אייל חדד. צילום: אופיר סיבוניאייל חדד. צילום: אופיר סיבוני
אייל חדד. צילום: אופיר סיבוני
(אייל חדד. צילום: אופיר סיבוני)
אחרי אותה הפקה, מכשיר הטלפון של חדד לא הפסיק לצלצל. "הזמרת דנה לפידות התקשרה אליי וביקשה ממני שאלביש אותה. אמרתי לה שתפסיק כי זה לא רציני, אבל היא לחצה עליי עד שהסכמתי. עשינו סיבוב והלבשתי את דנה", הוא מספר. "שבוע לאחר מכן התקשרה אליי אורנה דץ ואמרה שהיא רוצה שאבוא לתוכנית שהיא הנחתה בזמנו בערוץ 24 עם שלומי קוריאט והיא רוצה שאבוא להגיש פינה בתוכנית שקשורה לסטיילינג".
הדרך שחדד סלל לעצמו בתעשייה הייתה שונה מהמקובל. "רק חצי שנה לאחר השיחה עם אורנה דץ פתחתי את העסק שלי. עד אז עסקתי בתחום באופן פרטי".
באותה תקופה חדד גם עבד עם הזמרת דיקלה על הסינגל הראשון שלו. "אותה דיקלה שהיום היא כוכבת גדולה וחברה טובה, ראתה אותי נבנה מול העיניים שלה", הוא נזכר. "יש לי חמישה סינגלים שכתבתי והלחנתי עם דיקלה. עוד לפני שהיא פרצה עם השירים שלה. אחרי זה גם הלבשתי אותה, והיום אנחנו חברים מאוד טובים".
אייל חדד ודקלה. צילום פרטי (גיליון 25.01.19)אייל חדד ודקלה. צילום פרטי (גיליון 25.01.19)
אייל חדד ודקלה. צילום פרטי (גיליון 25.01.19)
(אייל חדד ודקלה. צילום פרטי (גיליון 25.01.19))
כיום החֶברה שחדד הקים נחשבת למובילה בתחום יזמות האופנה והלייף סטייל, ועסקים רבים פונים אליו. "היה מעצב שיער אחד מהמרכז שפנה אליי כי הוא הבין שעולם הדוגמנות החדש נמצא ברשתות החברתיות. הבאתי לו לקמפיין שיווקי את נטלי דדון שהיום היא ב'אח הגדול VIP' ואת אדל בספלוב ודניאל גרינברג, בוגרות העונה התשיעית", הוא אומר.
"אני אחראי לכתוב לעסקים האלה את התכנים, מתי מעלים, מה מעלים, והכל לפי קהל היעד של אותו עסק. בקמפיין הספציפי הזה נטלי העלתה תמונה בשמונה בערב ויום למחרת בעשר בבוקר קיבלנו מאות הודעות, והעסק שלו התקדם פלאים".
סודות הסטיילינג חדד רואה בעבודת הסטיילינג סוג של שליחות. "סטיילינג מבחינתי זה לדעת להתאים בגד שיהיה אידיאלי לאדם שמולך", הוא מסביר. "לא צריך משהו אופנתי בהכרח, אלא הרעיון הוא לחשוב אילו בגדים ייראו בצורה הטובה ביותר על אדם אחר. אם הלבשתי מישהו ובתוך עשר שניות הצלחת לזהות אותו, אז עשיתי עבודה טובה. אם לא מצליחים להבין במי מדובר, אז יש בעיה. לשמחתי, בורכתי ביכולת הזאת והתחלתי להתפרנס ממנה לאט לאט", הוא אומר.
אתה יכול לתת דוגמאות למהפכים אופנתיים שעשית? "מיכל הקטנה מעולם לא הצטלמה עם שיער אסוף. הצלחתי לשכנע אותה בעדינות לעשות את זה ולאחר מכן היא לא הפסיקה להודות לי. גם את מאור זגורי ב'גוט טאלנט' הלבשתי בחלק מהתוכניות, וחלק היו בחירות של מאור עצמו. לאחר הצילומים הוא אמר לי שחבל שהוא לא הקשיב לי בכל התוכניות".
ספר על מקרה מיוחד שקרה לך אם אומן או זמר שהלבשת. האם יש מקרים בהם נרשמה התנגדות ללבוש שהצעת? "היו לי הרבה מקרים עם אמנים שנורא פחדו להיפתח בהתחלה, ואני למדתי לא ללחוץ. את התהליך הכי גדול והתפתחותי עברתי עם דיקלה שיודעת מאוד מה היא לא רוצה, אבל לאט לאט נפתחה והיום היא בשיא".
אייל חדד ומאור זגורי. צילום פרטי (גיליון 25.01.19)אייל חדד ומאור זגורי. צילום פרטי (גיליון 25.01.19)
אייל חדד ומאור זגורי. צילום פרטי (גיליון 25.01.19)
(אייל חדד ומאור זגורי. צילום פרטי (גיליון 25.01.19))
רוביק דנילוביץ'. צילום: הרצל יוסףרוביק דנילוביץ'. צילום: הרצל יוסף
רוביק דנילוביץ'. צילום: הרצל יוסף
(רוביק דנילוביץ'. צילום: הרצל יוסף)
אייל חדד ונטלי דדון. צילום פרטי (גיליון 25.01.19)אייל חדד ונטלי דדון. צילום פרטי (גיליון 25.01.19)
אייל חדד ונטלי דדון. צילום פרטי (גיליון 25.01.19)
(אייל חדד ונטלי דדון. צילום פרטי (גיליון 25.01.19))
מאיפה אתה מקבל השראה? "אני מקבל השראה מכל דבר, מזקנה שאני רואה ברחוב או משיר ששומע, זה משהו מולד, אני יכול להתעורר באמצע הלילה לכתוב משהו שחלמתי ולחזור לישון כי אני יודע שזה יעזור לי ליצור בבוקר".
איזה טיפים אופנתיים היית נותן לראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', למשל? "אני חושב שרוביק נראה מצוין. עם זאת, הייתי מייעץ לו לקחת מידה אחת פחות בז'קט, פחות כריות בכתפיים ועניבה קצת יותר צרה. בפלג הגוף התחתון הייתי ממליץ על מכנסיים שיהיו קצת יותר סקיני (צמודים - ד.כ.). נעליים בצבע תואם למכנסיים יתנו אשליה שהוא גבוה יותר".
נאמן לעצמו אחד הדברים שמאפיינים את חדד והופכים אותו לדמות בולטת בתעשיית הבידור, הוא הצניעות שלו והרצון שלו להקיף את עצמו בשקט. "אנשים, במיוחד בתעשייה לא מסופקים ממה שהם עושים. הדור הזה של הרשתות החברתיות מחייב אותך לרוץ, לשנות, לעשות דברים חדשים וזה מבורך", הוא אומר. "אבל לפעמים צריך לעצור רגע ולהגיד 'תודה רבה' על מה שעשינו ומה שעברנו".
לדבריו, באחרונה התחזק מעט בתחום הרוחני. "מה ששלי יהיה שלי בסופו של דבר. אני יכול לספר לך שכרגע חתמתי חוזה דוגמנות עם חברה חדשה לחליפות חתן בלא מעט כסף. כמו שאמרתי מקודם, אני מאוד מחובר למותגים שאני עושה. הסכמתי לזה רק אחרי שראיתי את הלוגו, את הבדים ואת העבודה. אם לא הייתי מתחבר לזה, לא הייתי הולך על העבודה הזו. כמו שאמרתי, מה שנגזר לי מלמעלה יהיה שלי".
מבחינתו, המפתח להצלחה הוא להיות נאמן לעצמך בכל מה שאתה עושה. "אני נאמן למה שאני מאמין בו במאה אחוז. אני עושה דברים שאני רואה בהם ערך מוסף. אם אין בדברים האלה משהו ערכי מעבר לכסף, לא אגע בזה בעד שום הון שבעולם. אני תמיד אומר בהרצאות שאני מעביר או לאנשים שפונים אליי 'תשמרו על הדרך שלכם'. בסופו של דבר ההצלחה שלכם תלויה רק בכם והצלחה נמדדת במבחן התוצאה", הוא מסכם.
במגרש של הגדולים לפני כחודש וחצי עבר חדד למגרש של הגדולים. "פנו אליי מתוכנית הבוקר של פאולה וליאון בערוץ 12 כדי שאבוא להגיש פינה על סטיילינג. היתה פינה מדהימה וליאון רוזנברג אמר בסופה 'תודה רבה לכוכב החדש של התוכנית שלנו', כי כנראה שכבר אז הוא תכנן משהו. מאז אנחנו עושים פינה של כעשר דקות עד רבע שעה בכל תוכנית. זה לא משהו שהולך ברגל".
אייל חדד עם ליאון ופאולה. צילום פרטי (גיליון 25.01.19)אייל חדד עם ליאון ופאולה. צילום פרטי (גיליון 25.01.19)
אייל חדד עם ליאון ופאולה. צילום פרטי (גיליון 25.01.19)
(אייל חדד עם ליאון ופאולה. צילום פרטי (גיליון 25.01.19))
נוסף על הפרויקטים הרבים שחדד מעורב בהם, הוא גם מנהל ומרצה בקורס סטיילינג במכללת רמת גן.
"זה התחיל כמשהו פרטי שמכללת רמת גן קנו. מגיעים להרצות מיטב האנשים בתחום והסילבוס שבניתי עבר אישור של משרד התמ"ת. תוסיף לזה גם את עמוד הפייסבוק שלי שהשקעתי בו לא מעט כסף ושבו אני מגיש מדי שבוע תוכנית אירוח שאליה מגיעים מיטב השמות בתעשייה שנותנים טיפים לאנשים שאין להם את הכסף להגיע וללמוד אצלי במכללה", הוא מספר ומוסיף, "אני מעולם לא למדתי משהו שקשור לתחום הסטיילינג. באופן אירוני, כרגע סיימנו את המחזור השמיני".
לחדד חשוב שהמסר העיקרי שלו יעבור. "אל תתנו לאנשים הרעים סביבכם להוריד אתכם", הוא מדגיש, "אם אתם מאמינים ביכולות שלכם, תשמרו על זה. בדרך תיתקלו בלא מעט אנשים לא טובים שירצו להוריד אתכם מכל מיני סיבות. קחו את הדברים האלה ותתחזקו מהם. אחר כך תוכלו לחייך בהנאה ולהגיד 'וואו, איזו דרך עברתי'".
אייל חדד. צילום: אופיר סיבוניאייל חדד. צילום: אופיר סיבוני
אייל חדד. צילום: אופיר סיבוני
(אייל חדד. צילום: אופיר סיבוני)
יש מי שסבור שההשקעה בחיצוניות מוגזמת ולעיתים עדיף להבליט אישיות. מה דעתך? "אם יש רק חיצוניות בלי אישיות סוחפת, ראש על הכתפיים, כריזמה ואינלטגנציה רגשית, כל חיצוניות שבעולם לא שווה בעיניי. ומי שחושב שיצליח רק בזכות חיצוניות, יגלה מהר שזה לא ככה בחיים האמייתים. אם בא לאדם להתלבש מוגזם, אני בעד שיעשה מה שעושה לו טוב".
האם אתה מייעץ לבני נוער וצעירים איך להתלבש ואיך להיראות בחוץ? "אני מייעץ לבני נוער קודם כל להיות בטוחים ושלמים עם עצמם ולא לוותר על החלומות שלהם, גם אם אמא ואבא שלהם לא רוצים שיחלמו כי הם נפגעו בעברם ומשליכים את זה עליהם. אחר כך אני מייעץ להם ללכת עם הלבוש הכי רחוק עד איפה שנוח להם. הנוער היום יודע בדיוק מה טוב לו, לא סתם כל ילד בן 16 פותח עסק".
להתלבש, להעז ולחלום איזה סגנון לבוש מועדף עליך? האם חליפות זה לבוש הכי אהוב עליך? "תלוי במצב רוח איתו אני קם. כשאני הולך לפגישות, זה לרוב עם מחויט, זה משפיע על כל מערך הפגישה בעיניי. כשאני בא לסגור עסקה או לעשות עסקים, זה הלוק שנראה לי הכי נכון".
האם לדעתך יש הבדל בין איך שמתלבשים למשל בפריפריה לעומת מרכז הארץ? "יש הבדל גדול. למרות ההתפתחות, עדיין יש פחד גדול להעז. האינסטגרם והיוטיוב משנים את העולם בעניין הזה ובעוד שנתיים לדעתי הפער יתפוגג".
מרימים גבה כשאתה מגיע לבוש בחליפות למשל לפגישות? "מרימים גבה על כל דבר שאני עושה בחיים. כשאתה בולט ואתה יודע מה אתה רוצה, זה נראה לאנשים מוזר כי רוב האנשים חיים בתבניות ומפחדים להאמין שמי שחולם הוא לא חי בסרט. אני לא כועס על זה, אני מבין שלכל אדם יש תיק מהעבר שמשליך על נקודת מבטו על העולם".
אייל חדד. צילום: אופיר סיבוניאייל חדד. צילום: אופיר סיבוני
אייל חדד. צילום: אופיר סיבוני
(אייל חדד. צילום: אופיר סיבוני)
התלבש עליהן מה חושבת הזמרת דיקלה על הסטיילינג של אייל חדד? "אייל הוא חבר, איש מקצוע ואדם שתמיד אפשר לסמוך עליו. באחת ההופעות שלי, שנסגרה באופן ספונטני, הוא הגיע בלוח זמנים לא הגיוני וישר הכין לוק להופעה שהיתה אחת היציאות המטורפות. בכלל, מדובר באדם עם נשמה גדולה, ועבורי הוא כמו בן משפחה".
וכוכבת הילדים מיכל הקטנה? "אני חושבת שאייל הוא איש מוכשר מהטופ בתעשייה, וכמובן שבהתאם לתפקידו הוא מלא בסטייל ושיק. החיבור שנוצר בינינו היה כמו אהבה ממבט ראשון וכיום אנחנו גם חברים טובים".