נמשכת האלימות כלפי בכירים במועצה האזורית אל קסום. שבועיים לאחר שאלמונים תקפו באלימות רבה את מנכ"ל המועצה ואת עוזרו של ראש המועצה, הוצתו הלילה משרדי המועצה ב'בית שקמה' שבבאר-שבע תוך גרימת נזק רב למשרדים ולציוד שהיה בהם.
משרדי מועצת אל קסום אחרי ההצתהמשרדי מועצת אל קסום אחרי ההצתה
משרדי מועצת אל קסום אחרי ההצתה
(צילום: צבי תקשורת)
הרקע להצתה, כך על פי ההערכה, הוא פעילותו של ראש מועצת אל קסום, סלאמה אל אטראש, כנגד תופעת ה"פרוטקשן" ביישובי המועצה. מאז החלה פעילותו של אל אטראש בנושא הזה, הפכו הוא ובכירי המועצה, כמו גם גני ילדים ובתי ספר בתחומי המועצה למטרה לתקיפה. כאמור, לפני כשבועיים הותקפו במרדיהם בבאר-שבע מנכ"ל המועצה, אייל נזרי ועוזר ראש המועצה, עוקב אל דריג'את. ימים אחדים קודם לכן הוצתו בזה אחר זה גני ילדים ובתי ספר בתחום המועצה.
במוצאי שבת, סמוך לשעה 22:00, הוצתו משרדי המועצה בבאר שבע. כוחות כיבוי אש שהשתלטו על השריפה, שגרמה, כאמור לנזק רב. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע.
במועצת אל קסום מחו על כך, שלפני שבוע הוסרה השמירה והאבטחה שהוצבו על מנכ"ל המועצה ועל עוזר ראש המועצה. ראש מועצת אל קסום, סלאמה אל אטראש, קרא בעקבות האירוע לממלא מקום מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן ולמפקד המחוז הדרומי, ניצב יורם סופר, להתערב בדחיפות ולהשליט סדר מול אותם גורמים אלימים, שלדבריו מנסים להטיל אימה וטרור על המועצה ועובדיה.
במכתב ששיגר לשר לביטחון פנים, אמיר אוחנה ולשר הפנים, אריה דרעי, ציין אל אטראש כי "אנו פונים שוב ושוב כדי לקבל עזרה והגנה. המועצה אינה מסוגלת להתמודד בעצמה עם גורמים אלימים ועברייניים. אנו דורשים אבטח אישית צמודה לבכירי המועצה, לתגבר את האבטחה במבנה המועצה ולמצות את החקירות ואת הדין עם העבריינים שמרשים לעצמם לפגוע ברכוש ציבורי ולנקוט באלימות כלפי משרתי ציבור. האירועים הללו הביאו את עובדי ונבחרי המועצה לתחושות קשות שבמדינה אין דין ואין דיין".